افزایش ۲۳ درصدی فروش نوار کاست در آمریکا

  • توسط WentWorthMiller
  • ۵ سال قبل
  • ۰
نوار کاست

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز، بنابر گزارش بیلبورد فروش آلبوم‌های نوار کاست در سال ۲۰۱۸ در آمریکا ۲۳ درصد افزایش یافته است.

طبق آمار مرکز موسیقی «نیلسون» فروش خانگی آلبوم‌های کاست در مجموع ۲۱۹ هزار نوار در سال ۲۰۱۸ بوده که تقریباً یک چهارم از ۱۷۸ هزار نوار کاست فروخته شده طی سال قبل از آن افزایش داشته است.

کاست که در دهه‌های گذشته فورمت غالب بود، یک درصد از ۱۴۱ میلیون آلبوم ضبط شده سال گذشته در تمام واسطه‌های مارکت موسیقی را شامل می‌شود و از دور رقابت با پرمتقاضی‌ترین انواع فورمت‌های «دانلود اینترنتی»، «دانلود دیجیتالی» و «سی‌دی» فیزیکی به دور است.

درسال ۱۹۹۴ نوار کاست ۴۰ درصد از تمام آلبوم‌های موسیقی فروخته شده را که حدود ۲۴۶ میلیون از ۶۱۵ میلیون ضبط آن سال را شامل می‌شد، به خود اختصاص داده بود. در آن زمان کاست با ظهور فناوری لوح‌فشرده و اینترنت در حال منسوخ شدن بود. اما طی سال‌های اخیر استقبال و فروش کاست رو به افزایش گذاشته است با این حال در سال ۲۰۱۴ به سختی ۵۰ هزار نوار کاست به فروش رسیده است.

بیشترین آمار فروش آلبوم‌های با فورمت کاست در سال ۲۰۱۸ در آمریکا مربوط به موسیقی فیلم «محافظان کهکشان» بوده است. که در مرحله اول ۲۴۰۰ و در مرحله دوم ۱۹ هزار نسخه بوده است.

جایگاه بعدی آلبوم پرفروش کاست سال ۲۰۱۸ به آلبوم «گودال» از گروه بیست و یک خلبان»(توئِنی وان پایلوت) با فروش ۷۰۰۰ نسخه تعلق دارد.

آلبوم‌هایی از «الویس پریسلی»، «متالیکا»، «گانز اند روزز» و «وو تنگ کلَن» از دیگر آلبوم‌های پرفروش با فورمت کاست در سال ۲۰۱۸ بوده‌اند که هرکدام حدود ۳۰۰۰ نسخه به صورت نوار کاست فروخته‌اند.

از دست نده:  معرفی آهنگسازان سی و هفتمین دوره جشنوراه فیلم فجر و آثارشان

بنابر گزارش بیلبورد، فروش آلبوم موسیقی به صورت کاست بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ ۳۵ درصد افزایش داشته است.

جالب اینکه رواج صفحه‌های قدیمی گرامافون (Vinyl) نیز از سال ۲۰۱۷ حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز دهید
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها