• خانه
 • >
 • بازی
 • >
 • بررسی بازی ریج ۲ – Rage 2 قبل از عرضه رسمی

بررسی بازی ریج ۲ – Rage 2 قبل از عرضه رسمی

 • توسط WentWorthMiller
 • ۵ سال قبل
 • ۰
بررسی بازی ریج 2 - Rage 2 قبل از عرضه رسمی

در سال ۲۰۱۱ اید سافتور (id Software) بازی ریج – Rage را توسعه داد و شرکت بتسدا – Bethesda آن را منتشر کرد. یکی از مواردی که نظر کاربران را در بازی ریج – Rage به خود جلب کرد، جهان آخرالزمانی بازی بود که شباهت بسیاری به سری فیلم‌های Mad Max داشت. بازی ریج – Rage شاید از نظر گیم‌پلی و طراحی‌های محیط عملکرد خوبی را از خود به‌ جای گذاشته بود، اما از نظر روایت داستان و داستان‌سرایی مشکلات متعددی داشت. در آن زمان کاربران فکر را نمی‌کردند که روزی نسخه دوم این بازی معرفی شود، اما در سال ۲۰۱۸، شرکت بتسدا با انتشار یک ویدیو بازی ریج ۲ – Rage 2 را معرفی کرد و بتسدا از استودیو اولانچ (Avalanche Studios) به‌ عنوان توسعه‌دهنده اصلی نسخه دوم استفاده کرد.

با شنیدن این خبر، دغدغه‌ای در میان کاربران به وجود آمد و آن هم این بود که شاید اولانچ، نتواند آنطور که باید و شاید ریج ۲ – Rage 2 را به موفقیت برساند. این در حالی است که اید سافتور، همانند یک تیم کمکی درکنار اعضای استودیو اولانچ قرار دارد. همچنین اید سافتور اعلام کرده است که آن‌ها از بازی Just Cause 3 هیجان‌زده شده بودند و به همین دلیل به سراغ این استودیو رفته‌اند. ازاین‌رو اطمینان دارند که استودیو اولانچ، در کار خود موفق خواهد شد. در نسخه‌ی اول، داستان نقش پررنگی نداشت، اما تیم سازده اعلام کرده است که ریج ۲ داستان قابل قبولی را ارائه می‌دهد. داستان نسخه دوم ۳۰ سال پس از وقایع ریج اتفاق می‌افتد. بازیکنان هدایت شخصی به نام واکر را برعهده می‌گیرند؛ کاراکتری که توانسته است در جهانی آخرالزمانی و در میان هیولاهای جهش یافته زنده بماند. جهانی که پس از برخورد شهاب سنگ به آن، به‌طور کل نابود شده است و دیگر علائم حیاتی در آن مشاهده نمی‌شود.

انسان‌ها در گروه‌های مختلفی قرار گرفته‌اند و برای زنده ماندن می‌جنگند. دراین‌میان هم بعضی از سودجویان سعی می‌کنند با راه‌اندازی تیم و تشکیلات مخصوص‌شان، بر این جهان آخرالزمانی حکومت کنند. بازی ریج ۲ – Rage 2 روایت‌گر داستان مبارزه واکر، قهرمان بازی، با گروهی به نام Authority است. اعضای Authority قصد دارند به واسطه پیدا کردن تکنولوژی‌های نانو موجود در جهان آخرالزمانی بازی، خود را به‌عنوان قدرت نظامی برتر معرفی کنند. واکر در جریان مأموریت خود وظیفه دارد یک آرتیفکت را پیدا کند تا ازطریق آن بتواند جلوی گروه Authority را بگیرد و آن‌ها را از بین ببرد. در حالت کلی داستان بازی ریج ۲ – Rage 2 ایده‌ی جالبی است، اما سؤال اصلی این است که آیا استودیو اولانچ همان‌طور که وعده داده است، می‌تواند داستان‌سرایی خوب و قابل قبولی را در دسترس کاربران قرار بدهد؟ آیا قرار گیری بعضی از کاراکترهای قدیمی داستان ریج – Rage درکنار کاراکترهای داستانی این نسخه می‌تواند داستانی خوب و لذت بخش را ارائه دهد؟ ازطرفی اگر نسخه‌ی پیشین را تجربه نکرده‌اید، نیازی به نگرانی نیست و داستان بازی را به خوبی متوجه خواهید شد.

اکثر مخاطبان صنعت بازی‌های ویدیویی، استودیو اولانچ را برای مجموعه جاست کاز می‌شناسند. شاید مجموعه جاست کاز از نظر داستان و روایت داستانی در سطح متوسطی قرار داشته باشد، اما گیم‌پلی موردی است که تیم سازنده شدیدا به آن اهمیت می‌دهد. خلق عناصر دیوانه‌وار و المان‌های کاربردی، فرمول مخصوص اولانچ برای برپایی مبارزات هیجان‌انگیز و انفجارهای مهیب است تا کاربر خود را غرق در جهان بازی حس کند. تمامی نمایش‌ها و گفته‌های سازندگان نشان می‌دهد که بازی ریج ۲ – Rage 2 یک بازی تیراندازی اول شخص جهان باز با نبردهای دیوانه‌کننده و نفس‌گیر است. هرج‌و‌مرج، اصلی‌ترین عنصر بازی ریج ۲ – Rage 2 به حساب می‌آید و بازیکنان اصلا نباید انتظار نظم و مقررات را داشته باشند. واکر در طول نبردهای خود مهارت‌های مختلفی دارد که آن‌‌ها را به‌لطف تکنولوژی Nanotrite به‌دست آورده است. برای مثال بازیکنان می‌توانند از Dash کردن استفاده کنند یا مهارت Shatter که واکر با کف دست خود دشمنان را به اطراف پرتاب می‌کند. همچنین یکی دیگر از مهارت‌های کاراکتر داستان، شبیه به آهسته کردن زمان است و می‌توانید دشمنان بیشتری را از بین ببرید. با کشتن دشمنان نوار مهارت ویژه شما پر می‌شود که Overdrive نام دارد. با استفاده از Overdrive، تمامی سلاح‌های بازیکن خارج از محدودیتی که دارند عمل می‌کنند و شاهد افزایش قدرت آسیب‌رسانی‌شان هستیم.

به نظر می‌رسد با پیشروی در خط داستانی و آشنایی با بخش‌های مختلف، قسمت ارتقای کاراکتر و مهارت‌ها هم برای بازیکنان فعال شود تا بتوانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند یا مهارت‌های جدیدتری را انتخاب کنند. از آن‌جایی که بازی ریج ۲ – Rage 2 یک بازی جهان باز است، شاهد پایگاه‌هایی در نقشه بازی هستیم که توسط گروه Authority یا سایر گروهک‌های بازی اشغال یا راه‌اندازی شده‌اند. کاراکتر بازی می‌تواند به این پایگاه‌ها حمله کند و با آزاد سازی‌شان، پاداش‌های مختلفی را کسب کند. گیم‌پلی بازی ریج ۲ – Rage 2 زمانی شکل واقعی خودش را نشان می‌دهد که بازیکنان از مهارت‌های‌شان به‌صورت ترکیبی استفاده کنند. واکر می‌تواند بعضی از مهارت‌های خود را به یکدیگر متصل کند تا شاهد مبارزات جدیدتر و متنوع‌تری باشیم. برای مثال واکر دارای یک Blast Bomb است که دشمنان را به هوا پرتاب می‌کند. حال می‌توانید با پرتاب این بمب روی زمین و زمان‌بندی درست، روی آن بپرید و به هوا پرتاب شوید و با کوبیدن مشت‌تان روی زمین (مهارت Slam)، دشمنان را به اطراف پرتاب کنید یا از بین ببرید.

از دست نده:  تریلر جدید بازی Rage 2 و نمایش سلا‌ح‌ های کشنده

به عبارتی اولانچ سعی کرده است ازطریق مهارت‌های گوناگون، شیوه‌های مبارزه‌ای مختلف و هیجان‌انگیزی را در دسترس مخاطبان قرار دهد تا هر بازیکن، باتوجه‌به سلیقه‌اش، ساختار مبارزات بازی را شکل دهد. همچنین یک سری مینی باس مختلف هم برای بازیکنان در نظر گرفته شده است تا شما را به چالش بکشند. هرکدام از این مینی باس‌ها نقاط ضعف مخصوص به‌ خودشان را دارند و تنها کافی است آن‌ها را پیدا کنید و مینی باس مورد نظر را از بین ببرید. البته این نکته را هم بگویم که می‌توانید این موارد را نادیده بگیرید و به دیوانه‌وارترین شکل ممکن، مینی باس‌ها را از بین ببرید.  جدا از مهارت‌های Nanotrite، بازیکنان گجت‌هایی را هم در اختیار دارند که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. برای مثال نارنجک یا بومرنگ مخصوصی که از نسخه‌ی پیشین وارد ریج ۲ – Rage 2 شده است و Wingstick نام دارد. این بومرنگ به شما اجازه می‌دهد تا دشمنانی را که در زوایای مختلف قرار گرفته‌اند، ساده‌تر از بین ببرید.

بررسی بازی ریج 2 - Rage 2 قبل از عرضه رسمی

درکنار مهارت‌های ذکر شده، بازی ریج ۲ – Rage 2 دارای سیستم کاورگیری و سیستم سلامت کلاسیک است. بازیکنان برای اینکه نوار سلامت خود را پر کنند، باید از پک‌های مخصوص استفاده کنند و نوار سلامت شما به‌صورت خودکار بازیابی نمی‌شود. دراین‌میان اشاره کنم که سیستم کاورگیری بازی، صرفا به پناه گرفتن پشت سنگرها و دیوارها ختم می‌شود. ماشین‌ها و وسایل نقلیه، بخش دیگری از گیم‌پلی و مبارزات ریج ۲ – Rage 2 را تشکیل می‌دهند. ماشین‌های قرار داده شده برای بازیکنان مجهز به سلاح‌های مختلفی هستند تا بتوانید از آن‌ها برای نابودی دشمنان کمک بگیرید. به عبارتی سازنده از سبک ماشین جنگی یا همان Vehicular Combat استفاده کرده تا شاهد یک گیم‌پلی چند بعدی باشیم و مبارزات بازی، تنها به نبردهای تن‌به‌تن ختم نشوند. دراین‌میان اشاره کنم که وسایل نقلیه، تنها به اتومبیل‌های جنگی ختم نمی‌شوند، بلکه می‌توانید از پهبادها برای پرواز کردن و از موتورسیکلت هم برای موتور سواری در جهان آخرالزمانی بازی استفاده کنید.

از دست نده:  آپدیت بازی کال آف دیوتی: بلک اوپس 4 - Call of Duty: Black Ops 4 و اضافه شدن حالت زامبی + تریلر

از نظر طراحی هم تیم سازنده با تریلرهای مختلف محیط‌های گوناگون جهان آخرالزمانی بازی را نشان داده است. از محیط‌های کویری گرفته تا محیط‌های جنگلی و تالاب‌ها، همگی به‌ نحوی طراحی شده‌اند تا بازیکنان با استفاده از محیط، دشمنان را از بین ببرند. با اینکه گروه Authority، اصلی‌ترین دشمن شما در بازی به حساب می‌آید، اما سایر دشمنان شما به فرقه‌ها و گروهک‌های مختلفی (گون سکواد، ایمورتال شرودد، ریور هاگز و Abandon Mutants) تقسیم‌بندی می‌شوند که هرکدام طراحی و شیوه‌ی مبارزه‌ای خاص و منحصربه‌فرد خودشان را دارند. موتور گرافیکی استفاده شده برای بازی هم موتور مخصوص اولانچ است. باتوجه‌به نمایش‌های ریج ۲ – Rage 2، گرافیک بصری بازی در جایگاه خوبی قرار دارد و امیدواریم از نظر فنی هم ریج ۲ در روز عرضه بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

بررسی بازی ریج 2 - Rage 2 قبل از عرضه رسمی

درکنار تمامی موارد یاد شده بد نیست نگاهی به مزیت‌های پیش‌خرید بازی ریج ۲ – Rage 2 هم داشته باشیم. بازیکنان با پیش‌خرید بازی ریج ۲ – Rage 2، آیتم‌های زیر را کسب خواهند کرد:

 •  مأموریت انحصاری Cult of the Death God
 • کلت Settler
 • آرمور Nicolas Raine
 • Monster Truck

البته برای به‌دست آوردن سلاح و لباس ذکر شده، ابتدا باید مرحله مخصوص Cult of the Death God را تمام کنید. در جریان این مرحله دیوانه‌وار واکر با فرقه‌ای مبارزه می‌کند که تصویر نیکولاس رین، قهرمان بازی ریج – Rage، را می‌پرستند. همچنین یک نسخه کالکتور ۱۱۹.۹۹ دلاری هم برای بازی ریج ۲ – Rage 2 در نظر گرفته شده است. نکته‌ی جالب این کالکتور، وجود یک سر چسبیده به تخته است که می‌توانید آن را به دیوار وصل کنید. در انتها باید تا تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه (۱۷ مِی) صبر کنیم و ببینیم جدیدترین ساخته اولانچ و اید سافتور چه عملکردی را روی کامپیوتر، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان از خود به نمایش می‌گذارد. نظر شما کاربران سه گوش چیست؟ تا چه اندازه احتمال می‌دهید ریج ۲ – Rage 2 به یک بازی موفق تبدیل شود؟ منبع: زومجی/

امتیاز دهید
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها