• خانه
 • >
 • سینما
 • >
 • جنگ وینترفل قسمت سوم فصل آخر گیم آف ترونز – Game of Thrones در جایگاه آخر بهترین اپیزود جنگی این سریال

جنگ وینترفل قسمت سوم فصل آخر گیم آف ترونز – Game of Thrones در جایگاه آخر بهترین اپیزود جنگی این سریال

 • توسط WentWorthMiller
 • ۵ سال قبل
 • ۰

سریال بازی تاج و تخت – گیم آف ترونز – Game of Thrones برای مدت طولانی‌ای یکی از تحسین‌شده‌ترین سریال‌های تلویزیون بوده است. این یعنی سریال تقریبا به‌طور مداوم نقدهای خیلی خوبی دریافت کرده است و به ندرت می‌توان اپیزودی از آن را پیدا کرد که در جلب نظر منتقدان شکست خورده باشد. با این حال، اپیزود سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت – Game of Thrones که «شب طولانی» نام دارد و به نبرد بسیار موردانتظارِ وینترفل با وایت‌واکرها اختصاص داشت و یکشنبه‌ی هفته‌ی گذشته پخش شد، آن‌قدر با واکنش‌های ضد و نقیضی از سوی منتقدان مواجه شد که آن را با دریافتِ میانگین امتیاز ۷۴ از ۱۰۰، به یکی از ضعیف‌ترین اپیزودهای این سریال روی سایتِ راتن تومیتوز تبدیل کرد. در واقع فقط یک اپیزود دیگر وجود دارد که در جایگاه پایین‌تری در مقایسه با «شب طولانی» قرار می‌گیرد و آن هم «سرکوب نشده، سرخم‌نکرده، شکسته‌نشده»، اپیزود ششم فصل پنجم سریال است که میانگینِ امتیازِ باورنکردنی ۵۴ را به دست آورده بود؛ همان اپیزود بدنامی که سکانس تعرضِ رمزی بولتون به سانسا استارک در آن قرار دارد.

 

اکثر قسمت‌های سریال گیم آف ترونز – Game of Thrones در حالی امتیازی بین ۸۵ تا ۱۰۰ دارند که میانگینشان ۹۴ است. به این ترتیب، «شب طولانی» در بین ۷۰ اپیزودی که تاکنون از «بازی تاج و تخت» پخش شده، در جایگاه شصت و نهم قرار می‌گیرد. در بین اپیزودهای جنگ‌محورِ «بازی تاج و تخت»، «شب طولانی» پشت‌سر «هاردهوم» (۱۰۰)، «بلک‌واتر» (۱۰۰)، «نبرد حرامزاده‌ها» (۹۸)، «غنایم جنگی» (۹۷) و «نگهبانان روی دیوار» (۹۴) در جایگاه ششم بهترین اپیزودهای جنگ‌محورِ سریال از نظر راتن تومیتوز قرار می‌گیرد. این در حالی است که «شب طولانی» در سایت آی‌ام‌دی‌بی هم که برخلاف راتن‌تومیتوز، براساس امتیازِ کاربرانش است، پشت‌سر «نبرد حرامزاده‌ها» (۹/۹ از ۱۰)، «هاردهوم» (۹/۹)، «غنایم جنگی» (۹/۸)، «بلک‌واتر» (۹/۷)، «نگهبانان روی دیوار» (۹/۶)، با امتیاز ۸/۸ در جایگاه ششم اپیزودهای جنگ‌محورِ سریال قرار می‌گیرد.

از دست نده:  قسمت ناقوس‌ها - The Bells ضعیف‌ترین اپیزود گیم اف ترونز - Game of Thrones در راتن تومیتوز

مقالات مرتبط

خود فصل هشتم هم که تا حالا سه‌ تا از شش اپیزودش پخش شده است، با میانگین امتیازِ ۸۵، ضعیف‌ترین امتیاز را در مقایسه با فصل‌های گذشته که در محدوده‌ی ۹۰ قرار می‌گیرند دارد. هرچند با توجه به اینکه هنوز نیمی از فصل هشتم باقی مانده است، به احتمال زیاد شاهدِ بهبود یافتنِ امتیازِ فصل هشتم با پخشِ اپیزودهای باقی‌مانده‌اش خواهیم بود. «شب طولانی» همچنین در بین اپیزودهایی که میگل ساپوچنیک (کارگردان «شب طولانی») کارگردانی کرده است هم پایین‌ترین رتبه را به دست می‌آورد؛ «هدیه»، اپیزود هفتم فصل پنجم (همان قسمتی که جان اسنو به سمت هاردهوم راه می‌افتد و ملیساندرا پیشنهاد کشتن شیرین را به استنیس می‌دهد) با امتیاز ۸۳ در رده‌ی شصت و ششم، «هاردهوم»، اپیزود هشتم فصل پنجم (که دیگر همه خدمتش ارادت داریم!) با امتیاز ۱۰۰ در رده‌ی چهارم، «نبرد حرامزاده‌ها»، اپیزود نهم فصل ششم با امتیاز ۹۸ در جایگاه بیست و چهارم و بالاخره «بادهای زمستان» و اپیزود فینالِ فصل ششم با امتیاز ۹۹ در رده‌ی بیست و سوم بهترین اپیزودهای تاریخ سریال از نگاه راتن تومیتوز قرار می‌گیرند. میگل ساپوچنیک هنوز یک اپیزود کارگردانی کرده‌ی پخش‌نشده‌ی دیگر هم دارد که باید دید در کجای این فهرست جای خواهد گرفت. از ۷۰ اپیزودی که تاکنون از بازی تاج و تخت – Game of Thrones پخش شده، بیست و دوتای آنها امتیاز ۱۰۰ را روی راتن‌تومیتوز دریافت کرده‌اند که هشت‌تای آنها از فصل اول، پنج‌تای آنها از فصل دوم، چهارتای آنها از فصل سوم، دوتای آنها از فصل چهارم، دوتای آنها از فصل پنجم و یک عدد از آنها از فصل ششم هستند. منبع: زومجی/

از دست نده:  لو رفتن تیتراژ ابتدایی فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت - Game of Thrones
امتیاز دهید
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها