• خانه
 • >
 • سینما
 • >
 • گیشه: گزارش فروش سینمای ایران و فیلم تگزاس ۲ همچنان صدرنشین سینمای ایران

گیشه: گزارش فروش سینمای ایران و فیلم تگزاس ۲ همچنان صدرنشین سینمای ایران

 • توسط WentWorthMiller
 • ۵ سال قبل
 • ۰
گیشه: گزارش فروش سینمای ایران و فیلم تگزاس ۲ همچنان صدرنشین سینمای ایران

الگوی عملکرد سینمای ایران در گیشه تقریبا مشخص است. این گیشه پس از گذشت چند هفته از اکران فیلم‌های تازه دچار وضعیتی می‌شود؛ وضعیتی که در آن به مدت چند هفته چند فیلم کمدی صدر و رتبه دوم جدول را بین هم رد و بدل می‌کنند؛ مگر در مواردی خاص که فیلم‌هایی مانند متری شیش و نیم یا فروشنده در میان این کمدی‌های پرفروش به فروش قابل توجهی دست پیدا کنند. این هفته فیلم تگزاس ۲، ساخته مسعود اطیابی که پنجمین هفته اکرانش را سپری می‌کند در ۱۷۲ سینما روی پرده رفته است.

این فیلم سینمایی در این هفته به فروش هفتگی ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان دست پیدا کرده است. فیلم تگزاس ۲ با بازی سام درخشانی و پژمان جمشیدی حالا به فروش کلی ۱۱ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان دست پیدا کرده است. این اثر، ادامه‌ای بر فیلم پرفروش تگزاس محسوب می‌شود.

رتبه دوم پرفروش‌های این هفته به فیلم سامورایی در برلین تعلق دارد. این فیلم سینمایی به کارگردانی مهدی نادری در دومین هفته اکرانش ۱۳۱ سینما در اختیار داشت. سامورایی در برلین در هفته گذشته موفق به کسب یک میلیارد و ۵۶ میلیون تومان شد. فیلم سینمایی سامورایی در برلین با این درآمد هفتگی حالا به درآمد کلی یک میلیارد و ۸۵۵ میلیون تومان دست پیدا کرده است. سامورایی در برلین با بازی حمید فرخ‌نژاد و امیر مهدی ژوله جلوی دوربین رفته است.

جایگاه سوم گیشه سینمای ایران در این هفته در اختیار فیلم سینمایی متری شیش و نیم ساخته سعید روستایی است. این فیلم سینمایی برای نهمین هفته اکران شد. متری شیش و نیم طی این هفته در ۱۱۳ سینما به نمایش درآمد و به فروش ۷۸۲ میلیون تومان دست پیدا کرد. ساخته جدید سعید روستایی حالا به درآمدی معادل ۲۵ میلیارد و ۳۹۹ میلیون تومان دست یافته است. فیلم سینمایی متری شیش و نیم نوید محمدزاده و پیمان معادی را به عنوان بازیگر دارد. این فیلم ایرانی علاوه‌بر نظر مخاطبان، نظر بسیاری از منتقدین را نیز جلب کرده است.

رتبه چهارم این هفته در اختیار فیلم چهار انگشت ساخته حامد محمدی است. این فیلم سینمایی در نهمین هفته اکرانش در ۵۲ سینما روی پرده رفته است. چهار انگشت در این هفته ۱۹۴ میلیون تومان فروخته است. چهار انگشت با بازی امیر جعفری و جواد عزتی تاکنون ۱۰ میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان کسب کرده است.

در رتبه پنجم این هفته فیلم نبات ساخته پگاه ارضی را داریم. این فیلم سینمایی برای دومین هفته روی پرده رفت. نبات در هفته گذشته ۷۰ سینما در اختیار داشت. این فیلم سینمایی که شهاب حسینی را به عنوان بازیگر دارد در این هفته ۱۹۳ میلیون تومان فروخت. نبات حالا به درآمد کلی ۳۶۲ میلیون تومان رسیده است. شما در ادامه می‌توانید فهرست ۱۰ فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کنید. منبع: زومجی/

از دست نده:  نقد فیلم مرز سه گانه - Triple Frontier با بازی بن افلک، اسکار آیزاک و پدرو پاسکال + لینک دانلود مستقیم

۱۰ فیلم پرفروش سینمای ایران در هفته چهارم اردیبهشت

ردیف نام فیلم هفته سینما فروش هفتگی مجموع درآمد
۱ تگزاس ۲ ۵ ۱۷۲ ۲,۱۶۰,۱۵۵,۰۰۰ ۱۱,۹۲۶,۱۵۴,۰۰۰
۲ سامورایی در برلین ۲ ۱۳۱ ۱,۰۵۶,۳۷۰,۰۰۰ ۱,۸۵۵,۷۳۹,۰۰۰
۳ متری شیش و نیم ۹ ۱۱۳ ۷۸۲,۶۵۸,۰۰۰ ۲۵,۳۹۹,۲۷۹,۰۰۰
۴ چهار انگشت ۹ ۵۲ ۱۹۴,۷۳۴,۰۰۰ ۱۰,۴۳۷,۰۰۴,۰۰۰
۵ نبات ۲ ۷۰ ۱۹۳,۲۷۹,۰۰۰ ۳۶۲,۷۸۲,۰۰۰
۶ زندانی‌ها ۹ ۵۷ ۱۲۴,۱۲۴,۰۰۰ ۴,۵۷۲,۸۸۹,۰۰۰
۷ پیشونی سفید ۳ ۹ ۹۸ ۸۸,۸۰۶,۰۰۰ ۳,۰۲۵,۴۲۹,۰۰۰
۸ ژن خوک ۹ ۴۲ ۵۲,۳۲۳,۰۰۰ ۳,۱۲۹,۴۷۶,۰۰۰
۹ به دنیا آمدن ۲ ۴۴ ۴۳,۶۶۱,۰۰۰ ۷۲,۵۱۲,۰۰۰
۱۰ غلامرضا تختی ۹ ۲۸ ۳۲,۰۸۴,۰۰۰ ۱,۹۲۹,۸۳۰,۰۰۰
امتیاز دهید
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها