• خانه
 • >
 • بازی
 • >
 • آموزش جامع کالاف دیوتی وارزون : نکاتی که نباید از Warzone فراموش کنید

آموزش جامع کالاف دیوتی وارزون : نکاتی که نباید از Warzone فراموش کنید

 • توسط WentWorthMiller
 • ۲ سال قبل
 • ۰
آموزش جامع کالاف دیوتی وارزون : نکاتی که نباید از Warzone فراموش کنید

اگر تاکنون سراغ کالاف دیوتی وارزون نرفته‌اید و آن‌ را امتحان نکرده‌اید می‌توانید از این مطلب برای آشنا شدن با بازی Warzone استفاده کنید. البته همه چیز برای تازه‌واردها نیست. در انتهای مطلب نکاتی را برای حرفه‌ای‌ها گفته‌ام که به هیچ عنوان نباید فراموششان کنید. وارزون جایی است که استراتژی داشتن حرف اول و آخر را می‌زند. پس با من در ادامه همراه سه گوش باشید تا بیشتر با بازی کال او دیوتی وارزون و ترفندها و نکات مهم بتل رویال وارزون محبوب آشنا شویم.


نکاتی از Warzone برای تازه واردها


بیاید ابتدا در مورد وارزون و سبک بازی صحبت کنیم. در وارزون قرار است همراه با ۱۵۰ نفر دیگر از یک هواپیما پایین بپرید و وارد نقشه‌ای بزرگ شوید. برخلاف سایر بتل رویال‌ها مانند پابجی یا فورتنایت در وارزون تعداد پلیرها بیشتر است. بدین ترتیب ما با یک محیط بزرگ‌تر و البته پلیرهای بیشتری برای درگیری مواجهیم. طبق رسم همیشگی می‌بایست انتظار کوچک‌تر شدن محیط را به مرور زمان داشته باشید. گازی سمی از دورترین نقاط نقشه جریان پیدا می‌کند و به مرور پلیرها را به نقطه‌ای خاص هل می‌دهد.

نکاتی از Warzone برای تازه واردها

اگر در این گاز بمانید آسیب می‌بینید و ممکن است جانتان را از دست بدهید. همانطور که می‌دانید برای پیروزی در بتل رویال‌ها می‌بایست به عنوان تنها بازمانده بازی سوار بر هلیکوپتر شوید. درنتیجه بهتر است از تمام اتفاقاتی که منجر به کشته شدنتان می‌شود پرهیز کنید. در درگیری‌ها استراتژی داشته باشید و هیچوقت بی‌گدار به آب نزنید. با گذشت زمان پیش می‌روید و پس از کنار زدن دیگر پلیرهای حاضر در نقشه به عنوان برنده بازی انتخاب می‌شوید.

 


تفاوت وارزون با فورتنایت و سایر بتل رویال ها


فارغ از بحث تعداد پلیرها وارزون با بازی‌های بتل رویال دیگر مانند ایپکس لجندز، پابجی و فورتنایت متفاوت است. در ادامه برخی از این تفاوت‌ها را شرح می‌دهم:

تفاوت وارزون با ایپکس لجندز، پابجی و فورتنایت و سایر بتل رویال ها
 • اتچمنت‌های مربوط به هر سلاح جزو لوت داخل بازی محسوب نمی‌شوند. شما همچنان نیاز دارید برای پیدا کردن سلاح و سایر آیتم‌ها لوت کنید. اما توجه داشته باشید که حداقل کار را با یک کلت پیستول شروع می‌کنید.
 • می‌توانید به سلاحی که شخصی‌سازی کرده‌اید حین بازی دسترسی داشته باشید.
 • می‌توانید از قابلیتی به اسم Killstreak برای درخواست کمک استفاده کنید. برای مثال بمباران هوایی یا یک هلیکوپتر جنگی (درصورت رسیدن به تعداد کشته‌های مشخصص)
 • بیشتر لوت‌ها در صندوق‌ها قرار گرفته‌اند (مانند ایپکس لجندز و فورتنایت). لوت‌های پراکنده‌ای که روی زمین پیدا می‌شوند ارزش کمتری دارند.
 • در بازی مراحل کوچکی گنجانده شده که Contract‌ نام دارند. می‌توانید آن‌ها را قبول کنید و به اتمام برسانید تا لوتی خاص دریافت کنید.
 • در صورت کشته شدن باز هم می‌توانید به بازی برگردید. البته پروسه این کار کمی پیچیده است و در ادامه آن را توضیح می‌دهم.

ترفندهای مهم وارزون 2021


ترفندهای مهم وارزون ۲۰۲۱


 • حین پرواز کردن نیز می‌توانید از سلاح ابتداییتان استفاده کنید. کافیست چتر نجات را ببندید، سقوط آزاد کنید و در حین سقوط شروع به شلیک کردن کنید. فقط حواستان باشد که با نزدیک شدن به زمین حتما چتر نجاتتان را مجددا باز کنید.
 • برخلاف پابجی می‌توانید هر چقدر که خواستید از چتر نجاتتان استفاده کنید. این چتر نجات می‌تواند تبدیل به وسیله‌ای برای تردد در نقشه شود. کافی است از بالای یک ساختمون نسبتا بلند بپرید و سپس آن را باز کنید. حالا گلاید کرده و سریع‌تر از راه رفتن یا دویدن در محیط حرکت می‌کنید.
 • سرعت بسته شدن زون (محدوده‌ای که به مرور پر از گازهای سمی می‌شود) در وارزون کندتر از سایر بتل رویال‌هاست. این بدین معنی است که اگر در میانه نشه بپرید خیالتان راحت است که هیچوقت در زون گیر نمی‌کنید.
 • در وارزون می‌توانید پس از کشته شدن باز هم به بازی برگردید. برای این کار باید به گولگ (Gulag) بروید. مبارزه‌ای یک به یک در انتظار شماست که اگر در آن پیروز شوید باز هم به بازی برمی‌گردید. البته با هر بار مجروح شدن لازم نیست فاتحه خودتان را بخوانید. اگر قابلیت Self-Revive را از فروشگاه‌های داخل بازی خریداری کنید می‌توانید خودتان دست به کار شوید. اگر این قابلیت را ندارید، منتظر دوستانتان بمانید تا برای کمک به شما راهی شوند. اگر هیچ کدام از این استراتژی‌ها جواب نداد و در بازی کشته شدید و در گولگ نیز شکست خوردید، می‌توانید از هم‌تیمی‌هایتان بخواهید تا بلیط برگرداندن مجددتان به بازی را از یکی از فروشگاه‌ها خریداری کنند.
 • همانطور که گفته شد در بازی فروشگاه وجود دارد. برای خرید و فروش در این فروشگاه‌ها می‌بایست از پول‌هایی استفاده کنید که روی زمین یا با تمام کردن Contractها (قرارداد) به دست می‌آورید. آیتم‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای که در این فروشگاه‌ها دردسرستان قرار گرفته‌اند می‌توانند در پیشرویتان فوق‌العاده موثر باشند.

ترفند بازی آنلاین وارزون

 • طمع نکنید و همیشه پول‌هایتان را هزینه کنید. اگر بمیرید همه‌شان را از دست می‌دهید. پس دلیلی وجود ندارد که بخواهید آن‌ها را جمع کنید. همیشه اولویت‌هایتان را مد نظر داشته باشید و برحسب نیاز سریعا به فروشگاه مراجعه کنید.
 • ابتدای بازی همیشه یک Contract را قبول کنید. با توجه به اینکه پلیرها به صورت گسترده در نقشه حضور دارند انجام دادن این قراردادها فوق‌العاده ساده‌تر است. پولی که از این طریق به دست می‌آورید می‌تواند شما را به آیتم‌هایی ویژه و مهم برساند.
 • گاز سمی موجود در زون آسیب زیادی به شما وارد می‌کند. درنتیجه به هیچ عنوان ریسک نکنید و وارد آن نشوید. استفاده از ماسک می‌تواند شما را تاحدودی برابر این گاز سمی مقاوم کند. درنتیجه همیشه حواستان به محدوده زون و مسیری که باید در آن حرکت کنید باشد.
 • از موقعیت تمرینی پیش از شروع مسابقه استفاده کنید. با کشتن دیگر پلیرها XP می‌گیرید و می‌توانید از آن تحت عنوان دست‌گرمی یا تمرین استفاده کنید.
 • در وارزون برای نشان دادن کیفیت آیتم‌ها از یک رنگ‌بندی خاص استفاده می‌شود. سفید به معنی معمولی، سبز به معنی خوب، آبی به معنی کمیاب، بنفش به معنی فوق‌العاده و نارنجی به معنی افسانه‌ای است. همچنین این رنگ‌بندی به شما نشان می‌دهد که یک سلاح چند اتچمنت همراه دارد.

ترفندهای حرفه ای وارزون ۲۰۲۱


 • ساختمان‌های بلند می‌توانند کار شما برای پیروزی در درگیری‌ها را ساده‌تر کنند. کافی است بالای یکی از آن‌ها بایستید، تفنگ دوربین‌دارتان را بردارید و دم در ورودی نیز تعداد مین کار بگذارید. حال دیگر کسی نمی‌تواند به پشت بام امن شما نزدیک شود. این استراتژی برای برخی از قراردادهای محیطی نیز کارساز است. شما می‌توانید با پایین پریدن و باز کردن چترتان خیلی سریع موقعیتتان را تغییر دهید.
 • البته اسنایپر بودن در وارزون به همین سادگی نیست. اگر تمرین کافی نداشتید یا مطمئن نیستید که می‌توانید از پسش بربیایید بهتر است آن را رها کنید. شلیک‌های متداوم باعث لو رفتن جای شما می‌شود و توجه‌ها را به سمتتان جلب می‌کند. این مسئله می‌تواند برای شما گران تمام شود.
 • بازی کردن روی لبه زون استراتژی محبوب کاربران است. بدین شکل شما می‌توانید افرادی که در گاز گیر کرده‌اند و مشغول آسیب دیدن هستند را به سادگی بکشید. اما توجه داشته باشید که ممکن است خودتان نیز در گاز گیر کنید و آسیب زیادی ببینید.
 • وارزون جایی برای فرار کردن نیست. همیشه تهاجمی بازی کنید. هیچوقت در یک کاور نمانید. مدام در حال حرکت باشید و به خوبی از ترکیب دویدن و سر خوردن استفاده کنید. هجوم بردن به پلیرهای رقیب بار روانی منفی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها برای در امان ماندن از گلوله‌های شما تصمیم‌هایی ناگهانی بگیرند. این تصمیم‌های ناگهانی می‌تواند ورق را به سمت شما برگرداند.

ترفندهای حرفه ای وارزون 2021

 • همیشه برحسب سلاح‌هایی که در اختیار دارید وارد درگیری شوید. طبیعتا وقتی یک اسنایپ در دست دارید درگیری از فاصله نزدیک فکر خوبی محسوب نمی‌شود. می‌توانید از سلاح‌هایی استفاده کنید که انعطاف‌پذیری بالایی دارند. این سلاح‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید دشمنانتان را از فاصله‌ای دور یا نزدیک به راحتی هدف قرار دهید.
 • برای یادگیری وارزون همیشه مناطق شلوغ را انتخاب کنید. از همان ابتدا در مناطق شلوغ فرود بیایید و وارد درگیری شوید. بدین شکل عادت می‌کنید که چطور باید واکنش نشان دهید. این استراتژی گرچه برای کسب پیروزی موفقیت‌آمیز نیست. اما به شما کمک می‌کند در بلند مدت تبدیل به یک پلیر حرفه‌ای شوید.
 • اگر در گاز سمی زخمی شدید و روی زمین افتادید از امکان Self-res استفاده نکنید مگر اینکه فاصله کمی تا منطقه امن داشته باشید. پس از Self-res مقدار آسیبی که از گاز می‌‌بینید بیشتر می‌شوید و مرگ شما حتمی است.
 • هیچ چیز به اندازه شناخت نقشه و محیط نمی‌تواند به شما در وارزون کمک کند. اگر تازه واردید نقاط مختلف نقشه را برای پریدن انتخاب کنید. داخل تمام ساختمان‌ها بروید و انواع راه‌ها برای رسیدن به نقطه‌ای خاص را امتحان کنید. بدین شکل می‌توانید از شناختتان برای سوپرایز کردن سایر پلیرها استفاده کنید.
 • اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید، کار تیمی را فراموش نکنید. وارزون جایی نیست که بتوانید تک نفره دیگران را کنار بزنید و به مقام نخست برسید. همکاری در وارزون حرف اول و آخر را می‌زند. حتی آیتم‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و پول‌هایتان را برای خرید یک Killstreak مناسب هزینه کنید. خودخواهی باعث شکست شما در وارزون می‌شود.

همه چیز در مورد فصل چهارم وارزون و CoD: Cold War


در این بخش به‌بررسی تغییرات و محتوای جدید فصل چهارم بازی Call of Duty: Warzone و بازی Call of Duty: Black Ops Cold War خواهیم پرداخت. با اتمام فصل سوم بازی‌های Call of Duty: Black Ops Cold War و Call of Duty: Warzone به‌طور رسمی فصل چهارم آن‌ها آغاز شد و مثل همیشه شاهد اضافه شدن محتویات جدیدی مثل اسلحه‌های جدید، نقشه‌های جدید، شخصیت‌های جدید و رویدادهای جدیدی به این بازی‌ها هستیم. این دو بازی چندنفره و بسیار محبوب درحال‌حاضر از پرمخاطب‌ترین بازی‌های آنلاین در سراسر جهان و به‌خصوص در کشور خودمان قلمداد می‌شوند و به‌همین‌دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به‌طور کامل به بررسی محتویات و تغییرات جدید آن‌ها در فصل چهارم بپردازیم. در ادامه با زومجی همراه باشید تا با هم نگاهی کنیم به تمام جزییات فصل جدید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War و بازی Call of Duty: Warzone.

از دست نده:  آغاز رسمی ساخت دنباله فیلم آکوامن - Aquaman

فصل چهارم وارزون

درابتدا به بازی محبوب وارزون بپردازیم؛ بازی بتل رویال مجموعه Call of Duty که به‌تازگی تعداد بازیکنان آن از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده است. نقشه این بازی یعنی همان نقشه وردانسک (Verdansk) در این فصل هم دچار تغییرات جدیدی شده که البته به بزرگی تغییرات فصل قبل نیستند ولی بااین‌حال می‌توانیم تغییرات جدیدی را در آن پیدا کنیم. در این نقشه در فصل جدید محل‌های جدیدی قابل رویت هستند که چند ماهواره در تصادفی به زمین برخورده کرده‌اند و می‌توانیم اثرات آن‌ها را در آن قسمت‌ها از نقشه ببینیم و همین عامل باعث می‌شود تا این قسمت‌ها از وردانسک برای بازیکنان تازگی داشته باشند.

همه چیز در مورد فصل چهارم وارزون و CoD: Cold War

همچنین در راستای همین تغییرات درابتدای فصل جدید رویدادی تحت عنوان Ground Fall در هر دو بازی وارزون و کلدوار آغاز شده است. رویدادی که تقریبا مانند رویدادهای فصل‌های گذشته در بازی جریان دارد و شما باید چالش‌های مشخص شده در این قسمت‌های جدید از بازی را انجام دهید تا جایزه‌های مختلفی را کسب کنید؛ مانند رویدادهای قبلی چالش‌های این رویداد هم در بازی وارزون و هم در بازی کلدوار قابل انجام دادن هستند. برای مثال از چالش‌های رویداد Ground Fall می‌توان به چالشی اشاره کرد که شما باید در وردانسک به‌دنبال ماهواره‌هایی بگردید و آن را به تصرف خود درآورید و با انجام این کار جایزه بسیار ارزشمندی را در بازی به‌دست آورید. این رویداد سه چالش مخصوص بازی وارزون و سه چال مخصوص بازی Cold War دارد که با انجام آن‌ها محتوای جدیدی را دریافت خواهید کرد. این رویداد پس از گذشت هفت روز از ابتدای فصل چهارم به انتهای خود خواهد رسید.

از تغییرات مهم دیگر بازی Call of Duty: Warzone می‌توانیم به درهای قرمز رنگ معروف سری بازی‌های Black Ops اشاره کنیم که در وردانسک و وارزون قابل دستری هستند. مکان این درها به‌هیچ‌وجه ثابت نیست و در هر بازی تغییر می‌کند ولی اگر بتوانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید و وارد آن شوید می‌توانید به لوت‌هایی بسیار ارزشمند و مفید دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که وقتی از این مکان خارج می‌شوید در مکانی تصادفی از نقشه اسپاون خواهید شد و مکان ورود و خروج این درها در یک محل قرار ندارند. برای اولین‌بار در بازی وارزون یک وسیله نقلیه جدید به این بازی اضافه شده است. یک موتور سیکلت بسیار سریع که می‌تواند جابه‌جایی شما را در نقشه تسریع ببخشد. همچنین مانند فصل‌های اخیر بار دیگر زندان بازی یا همان Gulag به‌طور کلی تغییر پیدا کرده و شاهد یک زندان جدید به نام Hijacked هستیم. همچنین در آغاز فصل جدید حالت Resurgence Mini Trios در نقشه وردانسک قابل دردسترس است و می‌توانید در این حالت با رقیب‌های خود به رقابت بپردازید. نکته مهم درباره بازی COD: Warzone مربوط‌به نسل نهم می‌شود که این بازی با پشتیبانی از نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه روی PS5 یک قدم بزرگ رو به جلو برخواهد داشت.

فصل چهارم کالاف دیوتی کلد وار

فصل چهارم کالاف دیوتی کلد وار

طبیعتا اکتیویژن تمرکز بیشتری روی بازی غیر رایگان و جدید‌تر خودش یعنی Black Ops Cold War خواهد داشت. در این بازی مانند سه فصل گذشته در این فصل هم شاهد تغییرات زیادی هستیم که آن‌ها را باهم مرور خواهیم کرد. در قسمت مولتی‌پلیر این بازی پس از سال‌ها شاهد نقشه دوست‌داشتنی و بسیار محبوب Hijacked هستیم که بار دیگر به سری بازی‌های Black Ops بازگشته است. نقشه‌ای که بازی در آن در یک قایق تفریحی بزرگ جریان دارد و بدون شک دوست‌داران بازی‌های بلک‌آپس و Call of Duty Mobile با آن آشنایی کامل دارند. درکنار این نقشه قدیمی نقشه‌های جدید دیگری مانند نقشه کوچکی به‌نام AMSTERDAM، نقشه‌ای با اندازه معمولی به‌نام RUSH و نقشه‌ای کمی بزرگ‌تر به‌نام COLLATERAL به بازی اضافه شده‌اند. حالت‌های جدیدی نیز برای بخش چندنفره بازی درنظر گرفته شده است. از آنجایی که اتمسفر فصل جدید درباره سقوط ماهواره‌ها جریان دارد این حالت‌های جدید هم کمابیش در این خط داستانی قرار می‌گیرند. حالت‌های جدید بازی به نام‌های ONE IN THE CHAMBER و MULTI-TEAM: SAT-LINK و CAPTURE THE FLAG به قسمت مولتی‌پلیر بازی کلدوار اضافه شده‌اند که در آن‌ها می‌توانید تجربیات جدیدتری را پشت سر بگذارید.

بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم دچار تغییراتی شده و محتوای جدیدی برای آن دردسترس قرار گرفته است. مهم‌ترین محتوای جدید این بازی مربوط‌به نقشه جدیدی به‌نام Mauer Der Toten می‌شود که بازیکنان را در قسمتی از آلمان قرار می‌دهد؛ البته این نقشه در زمانی نامشخص در طول فصل چهارم به بازی اضافه خواهد شد. نقشه جدیدی نیز تحت عنوان باغ وحش (ZOO) برای حالت Outbreak به بازی افزوده شده که مانند نقشه‌های قبلیِ این حالت بسیار وسیع است و شما باید چالش‌های این حالت را در این نقشه هم انجام دهید. همچنین ماهی گرفتن در این نقشه باتوجه‌به حیات وحش جذاب آن بسیار جالب خواهد بود!

محتوای مشترک بازی‌های Black Ops Cold War و Warzone

محتوای مشترک بازی‌های Black Ops Cold War و Warzone

به محتوای مشترک بین بازی‌های Black Ops Cold War و Warzone برسیم. مانند تمام فصل‌های قبلی محتوای مشترکی برای هر ۲ بازی دردسترس بازیکنان قرار گرفته است که بازیکنان می‌توانند ازطریق مختلف به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و در هر ۲ بازی از آن‌ها استفاده کنند. درابتدا نگاهی کنیم به اسلحه‌های جدید بازی؛ اسلحه M82 که در کلاس LMG قرار دارد را می‌توانید به‌صورت رایگان در سطح پانزدهم بتل‌پس دریافت کنید و همچنین می‌توانید به اسلحه C58 که در کلاس سلاح‌های Assault Rifle قرار می‌گیرد، در سطح سی و یکم بتل پس دسترسی پیدا کرده و آن را به‌طور رایگان به اسلحه‌های اکانت خود اضافه کنید. غیر از این ۲ اسلحه که از ابتدای فصل چهارم در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرند سلاح دیگری هم در طول فصل به بازی اضافه می‌شود. سلاح OTs9 که یک SMG به‌شمار می‌رود و در زمانی نامشخص در طول فصل چهارم به بازی خواهد آمد. این سلاح در میانه‌های فصل چهارم به بازی اضافه خواهد شد و می‌توانید در فروشگاه بازی با خرید باندل‌های جدید آن را خریداری کرده یا با انجام چالش‌های مربوط‌به آن این سلاح را دریافت و از آن استفاده کنید. همچنین سلاحی جدید به‌نام Nail Gun از روز اول به بازی اضافه شده است که به‌جای تیر، به سمت دشمنان شما میخ پرتاب می‌کند و شما می‌توانید توسط چالش‌های مشخص شده آن را به اکانت خود اضافه کنید. همچنین شخصیت‌های جدیدی به‌نام‌های Jackal و Salah و Weaver به بازی اضافه می‌شوند که شخصیت Jackal در بتل‌پس و سایر شخصیت‌های جدید ازطریق فروشگاه بازی دردسترس شما خواهند بود.

بتل پس فصل چهارم وارزون و کلد وار

بتل پس فصل چهارم وارزون و کلد وار

بتل‌پس که امروزه تقریبا در تمام بازی‌های آنلاین وجود دارد در فصل چهارم بازی مانند تمام فصول قبلی باز هم با محتویاتی بسیار جذاب و جدید قبل استفاده است. در این قسمت قصد داریم با هم نگاهی کنیم به مهم‌ترین و جذاب‌ترین قسمت‌های بتل‌پس فصل چهارم:

اوپراتور جدیدی به‌نام Jackal در بدو خرید بتل‌پس
اسکین لجندری برای اسلحه AK-47 به‌نام Monochrome در سطح پنجم
اسکین جدید شخصیت Baker به‌نام Roughneck در سطح دهم
اسکین لجندری برای اسلحه Type 63 به‌نام Regal Scepter در سطح بیست و یکم
اسکین جدید شخصیت Garcia به‌نام Middle Man در سطح سی‌ام
اسکین جدید شخصیت Song به‌نام Night Kit در سطح چهلم
اسکین لجندری برای اسلحه Bullfrog به‌نام Serpent Idol در سطح چهل و دوم
اسکین جدید برای شخصیت Adler به‌نام Boarding Party در سطح پنجاه
اسکین لجندری برای اسلحه KSP 45 به‌نام Ancient Scarab در سطح پنجاه و پنجم
اسکین لجندری برای اسلحه Mac-10 به‌نام Regal Sword در سطح هفتاد و ششم
اسکین جدید شخصیت Hunter به‌نام Desert Surge در سطح هشتادم
اسکین لجندری برای اسلحه AK-74u به‌نام Penumbra Carbon در سطح هشتاد و یکم
اسکین جدید شخصیت Zeyna به‌نام Lioness در سطح نود
اسکین جدید شخصیت Jackal به‌‌نام Iridescent در سطح آخر
اسکین لجندری برای اسلحه C58 به‌نام Forgotten Oasis در سطح آخر
نشان پروفایل مخصوص بتل‌پس فصل چهارم در سطح آخر
آپدیت فصل چهارم بازی‌های Call of Duty: Warzone و Call of Duty: Black Ops Cold War از تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی دردسترس بازیکنان قرار گرفته است. نظر شما همراهان عزیز و همیشگی سایت سه گوش درباره تغییرات و محتوای جدید فصل چهارم این بازی‌ها چیست؟


از فصل پنجم Call of Duty Warzone چه می‌دانیم؟‌


 

فصل پنجم وارزون و Cold War

تجهیزات خود را بردارید و آماده پرش از هواپیما باشید چرا که دیگر چیزی به انتشار فصل پنجم وارزون باقی نمانده است. در این بخش قصد داریم تمامی اطلاعاتی که از این فصل منتشر شده است شامل تاریخ انتشار، سلاح‌ها و اپراتورهای جدید و تغییرات مپ وردانسک در اختیارتان قرار دهیم.

تریلر سینماتیک فصل پنجم وارزون و Cold War

 

در طول این تریلر دو دقیقه‌ای، می‌توان هکری را مشاهده کرد که به یک پایگاه آلمانی رخنه کرده و در حال آپلود یه سیگنال خطرناک است. در انتهای تریلر مشخص می‌شود که این سیگنال در واقع به نوعی کنترل ذهن را به دست گرفته و دشمنان را بر علیه یکدیگر تبدیل می‌کند. این هکر که با استیچ همکاری می‌کند، در واقع اپراتور جدید بازی به نام کیتسونه (Kitsune) است. البته در تیزری که قبلا از فصل پنجم به نمایش گذاشته شده بود، این اپراتور خود را Wraith نامید. واکنش‌های کاربران به این تریلر چندان مثبت نبوده است. برخی از اینکه اپراتور جدید رسما یک هکر است شکایت کرده و معتقدند که سازندگان توجه چندانی به خواسته‌های پلیرها ندارند

چه سلاح‌های جدیدی در فصل پنجم وارزون به بازی اضافه خواهند شد؟

طبق سنت فصل‌های گذشته،‌ انتظار می‌رود که در بتل پس فصل پنجم وارزون شاهد حداقل دو سلاح جدید باشیم. با این حال هنوز هیچ جزئیاتی از این سلاح‌ها منتشر نشده است و مشخص نیست در چه دسته‌ای قرار خواهند گرفت. در طول فصل ۴ وارزون شاهد حضور یک SMG، رایفل، LMG و سلاح سرد در بازی بودیم. هر چند که امکان حضور مجدد سلاح‌ها در هر یک از این دسته‌ها ممکن است،‌ انتظار می‌رود سلاح تک تیرانداز، رایفل تاکتیکال یا حتی شاتگان جدید اضافه شوند. از آنجایی که در فصل ۴ تغییراتی در سلاح‌ها رخ داد تا تعادل در بازی حفظ شود، انتظار می‌رود که فصل پنج به تعادل‌سازی بیش‌تری بپردازد. تا به اینجای کار یکی از این سلاح‌ها به نام پیستول Tec-9 machine برای سیزن پنج لو رفته و سپس در جدیدترین پوستر بازی نیز دیده شد. این اولین باری است که این سلاح در فرنچایز کالاف دیوتی ظاهر خواهد شد. همچنان که به تاریخ انتشار فصل پنجم وارزون نزدیک می‌شویم شاهد انتشار اطلاعات بیش‌تری خواهیم بود که در همین مطلب در اختیارتان قرار خواهیم داد.

از دست نده:  بررسی بازی کاتانا زیرو - Katana Zero + ویدیوی گیم پلی بازی

فصل پنجم وارزون و Cold War چه زمانی از راه می‌رسد؟

گیم‌پلی و نقشه‌ی بازی در فصل پنجم وارزون دستخوش چه تغییراتی خواهند شد؟

در حالی که در فصل چهارم شاهد تغییرات چندانی در وردانسک یا جزیر‌ه‌ی Rebirth نبودیم، فصل پنجم فرصت خوبی برای چنین اقدامی است. از آن جا که انتظار می‌رود فصل پنجم آخرین سیزن با جال و هوای Cold War پیش از انتشار Call of Duty Vanguard باشد، بنابراین فرصت خوبی است که بازیکنان به بهترین شکل ممکن با وردانسک خداحافظی کنند. ناگفته نماند که برخی شایعات از انتشار یک مپ کاملا جدید بر اساس جنگ جهانی خبر می‌دهند. در مجموع تمامی شایعات حول محور نقشه‌ی سیزن ۵ از تغییرات گسترده‌ خبر می‌دهند. فصل چهارم همچنین برای وارزون پر از باگ و گلیچ‌های پرحاشیه بود. از درهای قرمز گرفته تا پریدن وسط مبارزه دو نفر دیگر در زندان گولاگ. خوشبختانه تغییراتی که در فصل پنجم در انتظار نقشه‌ی وارزون هستند به این مشکلات دامن نزنند. همچنین بر اساس پچ نوت‌‌های اخیر،‌ ظاهرا شاهد تغییرات چشم‌گیری در گیم‌پلی بازی خواهیم بود. در کنار دو Perk جدید، ویژگی‌های جدید پرک High Alert به شما کمک می‌کند تا با دشمنانی که Dead Silence اکتیو دارند مقابله کنید.تعدادی از طرفداران فرنچایز از جمله یوتیوبری به نام JGod به دنبال این اطلاعات سراغ نسخه‌های پیشین فرنچایز رفته تا ببینند کدام پرک‌ها بهتر متناسب وارزون خواهد بود. یکی از این پرک‌های قدیمی شامل Fireworks از نسخه‌ی World at War است که آسیب ناشی از مواد منفجره را افزایش می‌دهد. همچنین یکی دیگر از پرک‌های احتمالی، Lightweight از مدرن وارفر ۲ بوده که سرعت کلی بازیکن را افزایش می‌دهد.

بتل‌پس فصل ۵ وارزون چه محتوایی را شامل خواهد شد؟

مانند آپدیت‌های هر فصل، فصل پنجم وارزون بتل پس مخصوص به خود را دارد که شامل اپراتور جدید، اسکین‌های متنوع و موارد دیگر خواهد بود. مانند همیشه بتل پس در کنار محتوای خود، پاداش‌های رایگان را در اختیار بازیکنان قرار خواهد داد. مانند همیشه برای خرید بتل پس سیزن جدید به ۱۰۰۰ امتیاز درون بازی (CP) معادل با ۹.۹۹ دلار نیاز دارید. شما همچنین می‌تواند با پرداخت ۲۴۰۰ امتیاز یا ۱۹.۹۹ دلار، در کنار بتل پس ۲۵ مرحله از آن را نیز خریداری کنید و از سایر بازیکنان جلو بزنید!‌

فصل پنجم وارزون و Cold War چه زمانی از راه می‌رسد؟

بتل پس سیزن ۴ وارزون قرار است دوشنبه، ۱۸ مرداد ماه منقضی شود. بنابراین می‌توان برخی گمان داشتند که فصل پنجم بلافاصله بعد از آن شروع شود. با این حال اکتیویژن به تازگی اعلام کرد که فصل پنجم کالاف دیوتی وارزون که به گفته‌ی لیکرها حال و هوای شرقی دارد، در تاریخ ۱۲ آگوست مصادف با روز پنجشنبه ۲۱ مرداد ماه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

 


کالاف دیوتی ۲۰۲۱ یا بتلفیلد ۶ ؟ برنده این رقابت کدام‌ یک خواهد بود


بتلفیلد و کالاف دیوتی در حال آماده شدن برای اولین مسابقه خود در سال جدید میلادی هستند. از طرفی هواداران به دلیل انتشار برخی از اطلاعات و شایعات، از وقوع این رقابت باخبرند و بی صبرانه منتظر عرضه این دو عنوان نفس‌گیر هستند.

کالاف دیوتی ۲۰۲۱ یا بتلفیلد ۶ ؟

بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ قرار است دوباره آتش رقابت را بین فرانچایزهای شوتر EA و اکتیویژن شعله‌ور کنند. این اولین باری است که یک بازی بتلفیلد و کالاف دیوتی پس از سال ۲۰۱۸ دوباره در یک سال عرضه و وارد رقابت می‌شوند. اولین مسابقه نسل جدید نه تنها می‌تواند تاثیر زیادی بر نسخه‌های بعدی هر سری از بازی‌ها بگذارد بلکه توانایی تاثیر بر نسخه رقیب را تا پایان دوران حیات PS5 و Xbox Series X دارد. به علاوه با مشکلاتی که در عرضه Call of Duty: Black Ops Cold War به وجود آمد و همچنین استقبال سردی که از بتلفیلد ۵ شد، هر دو نسخه این بار برای اثبات قابلیت‌های خود به میدان آمده‌اند. تقریبا تاکنون هیچ اطلاعات رسمی در مورد بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ به گیمرها داده نشده. تقریباً تمام چیزی که در مورد این بازی‌ها می‌دانیم از طرف لیکرهای بازی منتشر شده. تجربه تا اینجا ثابت کرده بسیاری از منابع منتشر کننده اطلاعات غیررسمی در گذشته قابل اعتماد بوده‌اند. هنوز هم با فرض درست بودن تمامی این شواهد و اسناد، اطلاعات گیمرها از این عناوین بسیار محدود است. براساس تمام شایعاتی که تاکنون به اشتراک گذاشته شده، کالاف دیوتی ۲۰۲۱ و بتلفیلد ۶ بازی‌های بسیار متفاوتی هستند که تنها شباهت‌های آن‌ها ژانر و بازه زمانی انتشارشان مشخص می‌کند.


زمان معرفی و عرضه بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ به بازار


دلیل اینکه رقابت بین بتلفیلد و کالاف دیوتی طی سال‌های اخیر بسیار شدید شده و این دو مستقیما باهم مقایسه می‌شوند این است که هر دو تقریباً همزمان عرضه می‌شوند. با توجه به اینکه هر دو عنوان بازار دوران تعطیلات را هدف قرار می‌دهند، کالاف دیوتی و بتلفیلد همیشه در پایان سال عرضه می‌شوند و حول‌وحوش ماه‌های اکتبر و نوامبر معمولا شاهد حضور آن ها در قفسه فروشگاه‌ها هستیم. انتظار می‌رود همین سناریو اواخر امسال نیز تکرار شود و به احتمال زیاد کالاف دیوتی همان برنامه سالانه خود را برای انتشار حفظ می‌کند. همان‌طور که برای بتلفیلد ۶ نیز انتشار در بازه تعطیلات قبلاً تأیید شده و مطمئنا دوباره شاهد رقابت بازی‌ها از همان روز نخست خواهیم بود. گیمرها با دو استراتژی کاملاً متفاوت در معرفی بازی‌ها مواجه خواهند شد. اول انتظار می‌رود که شاهد معرفی شدن هر چه زودتر بتلفیلد ۶ باشیم. با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط لیکرها، اولین تریلر رسمی رونمایی از بازی را در طول هفته آتی مشاهده خواهیم کرد. طرفداران از همین حالا برای مشاهده اولین مپ بازی بسیار هیجان زده‌اند. گویا این مپ یک جزیره بیابانی بزرگ است و طرفداران می‌توانند مقیاس عظیمی از آن را در بتلفیلد ببینند. علاوه بر این احتمالا می‌توان سایر ویژگی‌های افشا شده مانند بلایای طبیعی را نیز در این تریلر دید که احتمالا برای این مپ شاهد گردباد و طوفان شن خواهد بود.

رقابت بین بتلفیلد و کالاف دیوتی 2021

اما در مورد کالاف دیوتی ۲۰۲۱ گیمرها نباید انتظار داشته باشند که در اواخر سال جاری اطلاعاتی درباره این پروژه دریافت کنند. در حالی که بازی‌های گذشته کالاف دیوتی همیشه حدود ماه مه معرفی می‌شدند ولی Call of Duty: Black Ops Cold War این مسئله را تغییر داد. زیرا این پروژه فقط چند ماه قبل از انتشار نمایش داده شد و ثابت کرد که این یک استراتژی موفقیت‌آمیز برای اکتیویژن است. همچنین تصمیم برای معرفی محتوای Call of Duty: Warzone به خوبی مطابق انتظار ناشر پیش رفت. در نتیجه گیمرها می‌توانند در طول سال ۲۰۲۱ انتظار یک رویداد داخلی دیگر را داشته باشند. احتمالا معرفی بازی بعدی کالاف دیوتی به صورت زنده و در حضور میلیون‌ها بازیکن به نمایش درمی‌آید. در حالی که استراتژی هیجان‌انگیز کالاف دیوتی نشان‌‎دهنده منحصر به فرد بودن آن است اما استراتژی سنتی‌تر بتلفیلد ۶ برای پیشی گرفتن از کالاف دیوتی می‌تواند حکیمانه باشد.


تنظیمات و سبک‌های مختلف بازی بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱


جنبه دیگر این رقابت که مطمئناً در بازاریابی هر دو بازی موثر است تنظیمات متفاوت آن‌هاست. اول انتظار می‌رود که بتلفیلد ۶ دارای یک محیط مدرن باشد که ظاهراً از بازی بتلفیلد ۳ در طول طراحی بازی الهامات قابل توجه‌ای گرفته. شایعاتی نیز که در مورد سگ‌های رباتی به بیرون درز کرده به صحت تم مدرن بازی مهر تایید می‌زند. این در حالی است که احتمال تم جنگ جهانی سوم نیز ذکر شده. با توجه به این که بسیاری از عناوین محبوب بتلفیلد تم مدرن داشتند و تلاش بتلفیلد ۵ برای زنده کردن خاطرات جنگ جهانی دوم ناکام ماند، بازگشت به دوران جنگ‌های مدرن استراتژی منطقی‌ای خواهد بود. در مورد کالاف دیوتی احتمالا شاهد برگشت دوباره این فرانچایز محبوب به تم جنگ‌ جهانی دوم پس از بازی سال ۲۰۱۷ یعنی Call of Duty: WW2 خواهیم بود. در حالی که گمانه‌زنی طرفداران پیرامون تم زمانی بازی متفاوت است اما به نظر می‌رسد همگی اتفاق نظر دارند که شاهد بازگشت Call of Duty به گذشته خواهیم بود. البته باید دید که پاسخ هواداران به این برگشت به عقب چگونه است. اما به اکتیویژن این امکان را می‌دهد تا در بازاریابی‌های خود از این تفاوت تم بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ استفاده کند.

تنظیمات و سبک‌های مختلف بازی بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱

همچنین «اسلج‌ همر» توسعه‌دهنده احتمالی بازی نیز با این تم بیگانه نیست و چند سال قبل WWII را با همین تم ساخته بود. فارغ از این تغییرات زمانی برای بتلفیلد و کالاف دیوتی، گیمرها احتمالا می‌توانند انتظار داشته باشند که هر دو بازی به گان‌پلی جذاب خود وفادار بمانند. بتلفیلد به دلیل افزایش تعداد بازیکنان و نقشه‌های وسیع‌تر خود اکنون از هر زمان دیگری بزرگتر خواهد بود. اما همچنان شاهد تمرکز بر تخریب و نبردهای گسترده و وسایل نقلیه در بازی هستیم. همانطور که در کالاف دیوتی مبارزات در مقیاس کوچک آرکید برای سال‌ها جزئی جدایی‌ناپذیر از بازی بوده. البته بازیکنان می‌توانند نبرد های ۶ برابر ۶ زیادی را کنار یکپارچگی بیشتر با بخش بسیار محبوب Call of Duty: Warzone در بازی انتظار داشته باشند. همانند سال‌های گذشته هر دو سری با الهام گرفتن از ایده‌های یکدیگر نقاط قوت خود را دو برابر خواهند کرد.


استراتژی‌های متفاوت بازی بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ در انتشار


سرانجام یکی از جالب‌ترین نکات روش متفاوت دو ناشر برای عرضه بتلفیلد و کالاف دیوتی برای نسل جدید کنسول‌هاست. برای کالاف دیوتی شایعات به بیرون درز کرده حاکی از آن است که بازی روی کنسول‌های نسل آخر و همچنین کنونی عرضه خواهد شد. گرچه این باعث می‌شود که بازی از نظر گرافیکی کمی عقب نگه داشته شود اما این اطمینان را نیز در مورد طیف وسیعی از مخاطبان که می‌توانند بازی را تهیه کنند به اکتیویژن می‌دهد. همچنین این با استراتژی قبلی اکتیویژم برای کالاف دیوتی نیز سازگار است زیرا این مجموعه تا سال ۲۰۱۶ از PS3 و Xbox 360 پشتیبانی می‌کرد. در مورد بتلفیلد ۶ شایعات به بیرون درز کرده حاکی از این است که بازی تنها برای کنسول‌های نسل نهم عرضه خواهد شد. این امر باعث کاسته شدن از جمعیت آماری و محدود شدن فروش بازی و ناامیدی بسیاری از گیمرهای فاقد پلتفرم نسل نهم خواهد شد. اما از سوی دیگر به DICE اجازه می‌دهد تا از توان ارائه شده توسط پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری X نهایت استفاده را بدون محدود شدن توسط کنسول‌های نسل هشتم ببرد.

استراتژی‌های متفاوت بازی بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ در انتشار

تخریب محیط در کنسول‌های نسل جدید می‌تواند بهتر به نظر رسیده و مدل‌سازی شخصیت‌ها می‌تواند دقیق‌تر باشد و محیط بازی اکنون با نورپردازی دقیق و ری تریسینگ واقع بینانه‌تر از همیشه بنظر خواهد رسید.سری بتلفیلد از نظر بصری همیشه به عنوان بازی پیشگام در استفاده از فناوری‌های روز به بازار عرضه می‌شود. اما در این بین حواستان باشد که گرافیک بالای بتلفید ۶ بخاطر آن است که بازی احتمالا روی پلتفرم‌های نسل هشتمی منتشر نمی‌شود. با توجه به شایعات منتشر شده پیرامون انتشار بتلفید جدید در گیم‌پس، به نظر گیم‌پس نیز توانایی بزرگتر کردن جامعه هدف بازی را خواهد داشت. البته هیجان‌انگیز خواهد بود که ببینیم در دراز مدت کدام یک از استراتژی‌ها موفق‌تر عمل کرده و ماندگاری بیشتری برای بازی به ارمغان می‌آورد. در حالی که تمام اطلاعات درز شده و شایعات مربوط به این دو بازی تایید نشده‌اند اما باعث می‌شوند که یک تصور جالب و کلی از هر یک از آن ها در ذهن خود داشته باشیم. اگر گیمرها بخواهند از بین این دو عنوان فقط یکی را انتخاب کنند ممکن است اواخر امسال شاهد انتخاب سختی پیش روی خود باشند. بتلفیلد ۶ و کالاف دیوتی ۲۰۲۱ در حال توسعه برای پلتفرم‌های نامشخص هستند.

از دست نده:  معرفی و دانلود بازی موبایل The Anthurium

سیستم مورد نیاز بازی وارزون Warzone


بازی کال آف دیوتی وارزون Call of Duty: Warzone دو حالت بازی بسیار پر زرق و برق ( Plunder و Battle Royal) دارد. همچنین دو نوع جزییات دقیق برای سیستم مورد نیاز و سیستم پشنهادی برای این بازی در حالت های مختلف ارائه شده است. اکثر بازی ها فقط سخت افزار مورد نیاز پیشنهادی و حداقل سیستم مورد نیاز را ارائه می دهند اما وارزون اطلاعات دقیقی از سیستم مورد نیاز برای تنظیمات حالت Competitive و حالت Ultra را برای کاربران فراهم کرده است. با ما در این مطلب از بخش اخبار گیم انارگیفت همراه باشید تا سیستم مورد نیاز بازی وارزون را بررسی کنیم. در حالی که سیستم پیشنهادی باعث می شوند تا بتوانید وارزون را با تنظیمات متوسط گرافیکی بازی کنید، حالت Competitive به سیستم شما این اجازه را می دهدتا با FPS بالا و کم نوسان، و تنظیمات گرافیکی بسیار بالا روی مانیتور گیمینگ با رفرش ریت بالا ، وارزون را اجرا کنید. برای رسیدن به این سطح، شما کارت گرافیکی حداقل به قدرت مندی GeForce RTX 2070 SUPER نیاز دارید. برای پردازنده هم شما حداقل به Intel Core i7-8700K یا AMD Ryzen 1800X نیاز خواهید داشت. البته ۱۶ گیگابایت RAM را هم فراموش نکنید. واضح است که سیستم مورد نیاز بازی وارزون بسیار قدرت مند تر و بالا تر از هر بازی بتل رویال دیگری از جمله فورتنایت است. اگر که مشخصات حالت Competitive به صورت کامل شما را در میانه نبرد و سیل گلوله ها قرار نداد، تنظیمات در حالت Ultra این کار را انجام خواهد داد. اما فقط بهترین در میان بهترین سخت افزار ها توانایی اجرای وارزون با کیفیت ۴K با یک فریم ریت بالا و روان را خواهد داشت. در حقیقت شما نیاز به قوی ترین و جدید ترین کارت گرافیک مثل GeForce RTX 2080 SUPER یا معادل AMD آن خواهید داشت. در مورد CPU نیز شما باید به دنبال پردازنده ای مانند Intel Core i9-9700K یا AMD Ryzen 2700X باشید. RAM مورد نیاز حالت Ultra با حالت Competitive یکسان است و شما در این تنظیمات هم نیاز به ۱۶ گیگابایت RAM دارید. انویدیا همچنین به کاربران پیشنهاد می کند که مرتباً درایور های خود را آپدیت کنند تا بتوانند بیشترین لذت را از این بازی بتل رویال عظیم داشته باشند.

سیستم مورد نیاز بازی وارزون

سیستم مورد نیاز بازی وارزون

حداقل سیستم مورد نیاز بازی Warzone

 • پردازنده: Intel Core i3-4340 یا AMD FX-6300
 • رم: ۸ GB
 • ویندوز: Windows 7 64-Bit (SP1) یا Windows 10 64-Bit (1709 or later)
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 یا AMD Radeon HD 7950
 • پیکسل شیدر: ۵.۰
 • ورتکس شیدر: ۵.۰
 • کارت صدا: بله
 • فضای مورد نیاز: ۱۷۵ GB
 • رم مختص به ویدئو: ۲۰۴۸ MB

سیستم پیشنهادی مورد نیاز بازی Warzone

 • پردازنده: Intel Core i5-2500K or AMD Ryzen R5 1600X Processor
 • رم: ۱۲ GB
 • ویندوز: Windows 10 64 Bit (latest Service Pack)
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / GTX 1660 6GB or AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
 • پیکسل شیدر: ۵.۱
 • ورتکس شیدر: ۵.۱
 • کارت صدا: بله
 • فضای مورد نیاز: ۱۷۵ گیگابایت
 • رم مختص به ویدئو: ۴۰۹۶ MB

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Call Of Duty: Warzone با قابلیت Ray Tracing

 • سیستم عامل: Windows 10 64 Bit (latest Service Pack)
 • پردازنده (CPU): Intel Core i5-2500K یا AMD Ryzen R5 1600X processor
 • رم: ۱۶GB RAM
 • فضای مورد نیاز برای نصب بازی: ۱۷۵GB HD space
 • کارت گرافیک (GPU): NVIDIA GeForce RTX 2060
 • DirectX: Requires DirectX 12 compatible system

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی با نرخ فریم بیشتر از ۶۰

 • سیستم عامل: Windows 10 64 Bit (latest update)
 • پردازنده (CPU): Intel i7-8700K یا AMD Ryzen 1800X
 • رم: ۱۶GB RAM
 • فضای مورد نیاز برای نصب بازی: ۱۷۵GB HD space
 • کارت گرافیک (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1080 / RTX 2070 SUPER or Radeon RX Vega64 Graphics

 

سیستم پیشنهادی مورد نیاز بازی Warzone

آیا PC من توانایی اجرای Call of Duty: Warzone را دارد ؟

فورتنایت بالاخره با عرضه Call of Duty: Warzone رقیبی بسیار جدی در میان بتل رویال های کامپیوتری پیدا کرد. از زمان عرضه اش تا به حال، بازی وارزون توانسته است میلیون ها بازیکن را در مقابل همدیگر در یک بتل رویال حماسی قرار دهد. البته وارزون هنوز ناتمام است و سازندگان برنامه های مختلفی برای اضافه کردن چندین نقشه جدید، اسلحه و حالت های تازه به بازی دارند. در نتیجه محتوای اضافه شده ممکن است سیستم شما را به صورت جدی به چالش بکشد و داشتن حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی وارزون بسیار ضروری است. اگر هم که بتواند این بازی را با سخت افزار پیشنهادی اجرا کنید بسیار عالی است. بار دیگر، سری کالاف دیوتی به جهان بتل رویال با بازی نیمه مستقل جدیدش وارد شده است. وارزون یک بازی رایگان است که از کراس پلی و ۱۵۰ بازیکن در یک نقشه که خود نقشه ها شامل بسیاری از نقشه های خاطره انگیز بازی های پیشین است، پشتیبانی می کند. همه بازیکنان از مرگ بسیار سریع و زود هنگام در بازی های بتل رویال متنفر هستند و به همین دلیل بازی هایی مثل ایپکس لجندز یک مکانیزم حیات دوباره معرفی کردند که با دیگر غول های این صنعت مثل پابجی متفاوت بود. در وارزون هم چنین مکانیزمی وجود دارد و بازیکنانی که کشته می شوند، اگر هنوز یک هم تیمی زنده داشته باشند، به گولاگ فرستاده می شوند ( برای کسانی که Call of Duty Modern Warfare 2 را تجربه کرده باشند ، نام بسیار خاطره انگیزی است) تا در نبرد های یک در مقابل یک سریعی در مقابل هم قرار بگیرند و شانس مجددی برای برگشت به بازی داشته باشند.

با ویژگی رایگان بودن و قابلیت بازی کردن با دوستان در کنسول ، بسیاری از کاربران PC به دنبال این هستند که ببینند می توانند بازی وارزون را بر روی سیستم خود نصب کنند یا خیر. اگر بر روی سیستم خود بازی Modern Warfare را اجرا کرده باشید با ۲۰ الی ۲۵ فضای ذخیره سازی بیشتر ، وارزون را نیز می توانید اجرا کنید؛ اما اگر برای اولین بار است که Modern warfare یا Warzone را قصد دارید تجربه کنید، باید از داشتم حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای آن ها اطمینان حاصل کنید. به دلیل اختلاف زیاد بین حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای وارزون، انتظار می رود افراد کمی بتوانند وارزن را با تنظیمات Ultra تجربه کنند. برای تجربه وارزون با تنظیمات گرافیک پایین باید سیستمی حداقل به قدرت مندی مشخصاتی که در ادامه می گوییم داشته باشید. برای کارت گرافیک سیستم شما باید دست کم یک GeForce GTX 670 یا Radeon HD 7950 داشته باشد. پردازنده شما باید برابر و یا قوی تر از Intel Core i3-4340 یا AMD FX-6300 باشد. همچنین برای اجرای وارزون با یک FPS قابل قبول باید حداقل ۸ گیگابایت RAM داشته باشید.


چگونه بازی Call of Duty: Warzone را دانلود کنیم؟


بازی Call of Duty: Warzone منتشر شد. یک بازی بتل رویال رایگان که از بطن بازی COD: Modern Warfare برخواسته است. در این بخش راهنمای بازی Call of Duty ما قصد داریم تا به شما چگونگی دانلود بازی Call of Duty: Warzone را آموزش دهیم. اگر شما بازی Call of Duty: Modern Warfare را خریده‌اید و بازی شما به‌روز است، انتظار یک حجم ۱۸ تا ۲۲ گیگابایتی را داشته باشید، ولی اگر بازی را آپدیت نکرده‌اید این حجم تا میزان ۸۰ گیگابایت افزایش می‌یابد. آن صفحه « Classified» یا محرمانه را در منوی اصلی بازی یادتان است؟ آنجا جایی‌ست که شما می‌توانید این مد بتل رویال را تجربه کنید.

چگونه بازی Call of Duty: Warzone را دانلود کنیم؟

اما برای افرادی که بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر را نخریده‌اند، باید قدم‌های بیشتری را طی کنند تا بتوانند بازی کال آف دیوتی: وارزون را تجربه کنند. در ابتدا باید انتظار یک حجم ۸۳ تا ۱۰۱ گیگابایتی را داشته باشید. شما دو راه برای دانلود بازی کال آف دیوتی وارزون دارید؛ یکی از طریق لانچر Battle.net و دیگری از طریق دانلود مستقیم از وبسایت بازی. برای دانلود مستقیم به این صفحه مراجعه کنید. در این صفحه به‌دنبال نام Call Of Duty: Warzone بگردید، آن را می‌توانید در قسمت «partner games» پیدا کنید. البته وقتی که وارد پروسه نصب بازی می‌شوید، لانچر بتل نت برایتان نصب می‌شود و نمی‌توانید از نصب کردن این لانچر فرار کنید. اگر هم‌اکنون لانچر بازی بر سیستم شما نصب است، به سراغ بخش کال آف دیوتی مدرن وارفر بروید. اکنون یک دکمه بزرگ Play For Free را می‌توانید مشاهده کنید. با کلیک بر روی این دکمه دانلود بازی شروع می‌شود. این موضوع را هم ذکر کنیم که پروسه دانلود بازی کال آف دیوتی وارزون به دو بخش تقسیم می‌شود. ابتدا ۲۰ گیگابایت از بازی دانلود می‌شود. پس از این مرحله شما می‌توانید مد گان‌فایت بازی را تجربه کنید و اصطلاحا دستتان گرم شود. بخش دوم بقیه دیتای بازی را دانلود می‌کند و پس از اتمام آن می‌توانید بازی را اجرا کنید.

صفر تا صد بازی Call of Duty: Warzone

سوالات متداول بازی Call of Duty: Warzone

سوالات زیادی کاربران در مورد بازی وارزون سرچ و پرسش می‌کنند که به چند مورد از پرتکرارترین‌ها در اینجا پاسخ می‌دهیم.

آیا کالاف دیوتی وارزون رایگان است؟

برای دریافت و تجربه کالاف دیوتی وارزون نیازی به پرداخت هزینه ندارید. البته بازی پرداخت‌های درون برنامه‌ای متنوعی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چگونه کالاف دیوتی وارزون را دانلود و نصب کنیم؟

برای دریافت کالاف دیوتی وارزون می‌بایست ابتدا کلاینت Battle.net را دانلود کنید. پس از ساخت حساب کاربری می‌توانید کالاف دیوتی وارزون را دانلود و نصب کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها