• خانه
 • >
 • بازی
 • >
 • راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق۲)

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق۲)

 • توسط WentWorthMiller
 • ۱ ماه قبل
 • ۳۳
راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

در انتهای قسمت اول از راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice، گنیچیرو را شکست دادیم و وی فرار کرد. پس از صحبت کردن با Emma و کورو، هدف شما این است که وارد سنپو تمپل شوید، اما بگذارید قبل از ورود به این محیط، دو باس فرعی دیگر قلعه آشینا را هم از بین ببریم و دو ابزار دیگر بازوی شینوبی را هم برداریم. ازطریق مجسمه‌ای که در محیط قرار دارد، پیش مجسمه Upper Tower – Antechamber برگردید. پس از کشتن اولین شینوبی، وارد قسمت دوم محیط شوید که می‌توانید به پایین بپرید. یادتان باشید درپایین دشمنان بسیاری وجود دارند، اما با کشتن‌شان، می‌توانید وارد اتاقی شوید که یک جعبه درآن‌جا قرار داده شده است.

مقاله‌های مرتبط:

آن را باز کنید و ابزار بازوی مصنوعی شینوبی را بردارید. سپس پیش مجسمه قلعه آشینا سفر کنید. شاخه‌های سمت چپ را دنبال کنید. به‌جای رد شدن از روی پل، راه سمت راست را ادامه دهید. یک راه روبه‌روی شما است که به‌یک مجسمه جدید ختم می‌شود و از سمت چپ هم راه دیگری وجود دارد که ازطریق دو شاخه درخت می‌توانید به‌قسمت دیگری از محیط برسید (درواقع مقصد همان‌ جایی است که بازی و بخش پیش درآمد را آغاز کردید. زمانی‌که شاخه‌ها را پشت سر گذاشتید، یک سرباز را در سمت راست خود می‌بینید. با‌این‌حال سمت چپ‌تان را نگاه کنید که یک پیرمرد قصد دارد ازطریق ضربه‌زدن به‌ظرف، دشمنان را باخبر کند.

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

سریعا او را بکشید و راه خود را ادامه دهید. ازکنار دیوار عبور کنید. مردی را می‌بینید که به‌ورودی راه زیرزمینی نگاه می‌کند. با او صحبت کنید و داخل شوید. درانتهای مسیر یک شینوبی را می‌بینید که می‌توانید با او صحبت کنید. متوجه می‌شوید که وی مامور کشتن شما است. پیشنهاد می‌کنم پس از آغاز مبارزه، سریعا از این ورودی خارج شوید تا همه‌چیز به‌حالت قبل برگردد. سپس ازطریق ویدیو زیر، حتما Lone Shadow را یک‌بار به‌صورت مخفی‌کاری بکشید، زیرا محیط مبارزه‌ای شما بسیار کوچک است و در طولانی مدت دوربین بازی شما را اذیت می‌کند.

 • اسم: Lone Shadow
 • پاداش: متریال برای ارتقای بازوی مصنوعی و Prayer Bead
 • استراتژی مبارزه: Lone Shadow دارای ضرباتی ازطریق شمشیر و پا است. ضرباتی را که با شمشیر زده می‌شوند، به‌راحتی قابل دیفلکت کردن است، اما ضرباتی را که با پا زده‌ می‌شوند، جاخالی دهید. همچنین یک ضربه‌ی تراست ازطریق پا (ضربه‌ی روبه‌جلو) به‌سمت شما زده می‌شود. این‌ضربه را حتما دیفلکت کنید تا نوار پاسچر Lone Shadow با سرعت بیشتری پر شود. این درحالی است که ضربه‌ تراست چرخشی او را می‌توانید جاخالی دهید یا بپرید.

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

پس از کشتن Lone Shadow، مسیر را برگردید. حال درقلعه‌ای که در بخش پیش درآمد کورو را ملاقات کردید، یک باس فرعی دیگر قرار دارد. البته این محیط پر از دشمنان مخلف است، اما به‌صورت مخفی‌کاری می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. قبل از این‌کار پیش مجسمه‌ی ذکر شده استراحت کنید و سپس دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرید. پس از کشتن دشمنان، از پله‌ها بالا نروید و به‌صورت مستقیم با مینی‌باس درگیر نشوید بلکه، راه سمت چپ را دنبال کنید تا پشت سر وی ظاهر شوید. با‌توجه‌به ویدیو زیر، نحوه‌ی انجام این کار را مشاهده خواهید کرد.

 • اسم: شیکیبو توشیکاتسو
 • پاداش: Prayer Bead
 • استراتژی: شیکیبو توشیکاتسو به‌خاطر نیزه‌ای که دارد، ضربات بسیار سنگینی را به‌شما وارد می‌کند. با‌این‌حال می‌توانید آن‌ها را دیفلکت کنید، اما مراقب ضربه تراست بعد از آن باشید. البته ضربات تراست او را می‌توان با دکمه‌ی دایره/B دفع کرد، اما همانند سایر باس‌ها و مینی‌باس‌ها، به‌شما اجازه حمله کردن را نمی‌دهد، بلکه یک ضربه‌ی دیگر را به‌شما وارد می‌کند. اگر بتوانید آن ضربه را هم به‌درستی دیفلکت کنید، جدا از اینکه نوار پاسچر شیکیبو بیش‌ازپیش پر می‌شود، می‌توانید چندضربه‌ را به او وارد کنید.

پس از کشتن شیکیبو، در این قسمت یک خانه‌ هم وجود دارد که می‌توانید در آن را باز کنید (کلید را از دو سرباز روی پل گرفته‌اید). در را باز کنید و ابزار دیگری را برای بازوی خود بردارید.

Senpou Temple

حال باید وارد سیاه‌چال فراموش شده شوید که اگر طبق قسمت اول راهنمای سکیرو پیش‌رفته باشید، مجسمه‌ی مربوط‌به‌ آن را فعال کرده‌اید. با‌این‌حال اگر مجسمه را باز نکرده‌اید، کافی است پیش مجسمه قلعه آشینا سفر کنید و سپس راه سمت چپ را ادامه دهید و از روی پل رد شوید. پشت در روبه‌روی شما چند سگ و یک دشمن ناقوس به‌دست قرار دارد. پس از کشتن آن‌ها مسیر را ادامه دهید تا به‌یک فروشنده و مجسمه سیاه‌چال گمشده برسید. بازیکنان از این فروشنده می‌توانند یک Prayer Bead را خریداری کنند. پله‌ها را به‌سمت پایین ادامه دهید تا وارد یک غار شوید. دشمنانی که در اینجا منتظر شما هستند، درواقع مردگانی هستند که پس از کشتن‌شان، یک بار دیگر زنده می‌شوند. سپس یک NPC درمحیط قرار دارد، با او صحبت کنید تا آیتم مورد نظر را دریافت کنید. با ادامه دادن مسیر، به‌مجسمه‌ی دیگری می‌رسید. مسیر داخل آب را ادامه دهید و سه دشمن مربوطه را بکشید. درادامه، مسیر داخل آب را همچنان ادامه دهید تا به‌ دو دشمن دیگر برسید. پس از کشتن دشمنان مورد نظر و برداشتن آیتم‌ها، یک اهرم را مشاهده می‌کنید که ازطریق آن می‌توانید سوار آسانسور شوید. با ورود به‌محیط جدید، صدای دختری را می‌شنوید که درحال مکالمه با شما است. پیش تصویر روی دیوار بروید و مکالمه‌های بیشتری را برقرار کنید. سپس پای مجسمه استراحت کنید و وارد محیط سنپو تمپل شوید.

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

محیط سنپو تمپل را می‌توان یکی از محیط‌های تودرتو بازی سکیرو دانست. با خارج شدن از خانه‌ای که در آن بودید، یک راه را در سمت چپ و یک راه دیگر را در سمت راست مشاهده می‌کنید (هر دو راه به‌یک مسیر ختم می‌شوند). در سمت چپ شما یک آیتم وجود دارد، آن را بردارید و راه سمت راست را ادامه دهید. دراینجا یک NPC را مشاهده می‌کنید که درحال گریه کردن است. فعلا با آن کاری نداشته باشید و در اواخر بازی باید به‌سراغش بیایید (اگر می‌خواهید پایان ریترن را مشاهده کنید). مسیر مستقیم خود را ادامه دهید تا به راهبه‌های متعددی برسید. دشمنان سنپو تمپل راهبه‌هایی هستند که یا با دستان خالی یا با نیزه با شما مبارزه خواهند کرد. بخشی از نبردها را حتما به‌صورت مخفی کاری و ازطریق نینجوتسو بلاداسموک انجام بدهید تا سختی راه کمتر شود. دراین‌میان اشاره کنم که قبل از ادامه دادن راه اصلی، کنار مسیری که NPC بازی قرار داشت، یک پل شکسته را مشاهده می‌کنید که یک راهبه هم آن‌جا قرار دارد. در سمتی از این قسمت، یک کایت هوایی را می‌بینید که به یک اهرم وصل است.

از دست نده:  تریلر گیم پلی بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند - Sekiro: Shadows Die Twice

این مسیر را به‌یاد داشته باشید، زیرا پس از کسب یکی دیگر از نینجوتسوها، می‌توانید به این قسمت برگردید تا راه کشتن یکی از مینی باس‌های بازی، فراهم شود (کشتن این باس هم برای پایان ریترن، ضروری است). پس از ادامه دادن راه اصلی، وارد معبد خواهید شد. دراینجا سوسک‌های مختلفی را روی زمین می‌بینید، تمامی آن‌ها را از بین ببرید، زیرا درمبارزات شما را اذیت خواهند کرد. درداخل معبد یک راهبه را می‌بینید که درحال قدم زدن است، او را به‌صورت مخفیانه از بین ببرید. در جلوی عبادتگاه، دو راهبه و یک دشمن دیگر را می‌بینید که در جلوی او یک آیتم قرار دارد. درواقع این یک دانه گورد است که باید او را بردارید. پس از اینکه از پنجره خارج شدید، با پیرزن صحبت کنید و راه را ادامه دهید. دراینجا دو سامورایی را می‌بینید که با فاصله، روی پله ایستاده‌اند و کلاه حصیری به‌سر دارند. ابتدا آن‌ها را بیخیال شوید و از کنار معبد به‌صورت نشسته راه را ادامه دهید تا به دو سرباز برسید که یکی از آن‌ها سپر به‌دست دارد. این دو سرباز را بکشید. همچنین دو سرباز مشعل به دست هم در محیط هستند. آن‌ها را هم بکشید و سریعا از محیط دور شوید (به‌عقب برگردید) تا دو سامورایی کلاه حصیری شما را تعقیب نکنند. پس از گذشت مدتی دوباره وارد محیط شوید و آن‌ها را به‌صورت مخفیانه از بین ببرید. آیتم‌ها را بردارید و پیش پل شکسته‌ی محیط برگردید. در سمت چپ یک شاخه را می‌بینید که با گرفتن آن وارد ورودی یک غار می‌شوید. مسیر را ادامه دهید تا به‌دومین مجسمه محیط سنپو تمپل برسید.

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

در سمت چپ تعدادی تخت چوب را می‌بینید که به یک فروشنده ختم می‌شود و می‌توانید آیتم‌های مختلفی را از او خریداری کنید. سپس راه سمت راست را از پایین (شاخه‌ها را نگیرید) ادامه دهید و از سمت چپ، آرام به‌جلو بروید تا یکی از دشمنان بازی از بالا به‌پایین بیوفتد و او را از بین ببرید. سپس روی صخره روبه‌روی‌تان، شخص دیگری است که می‌توانید او را هم به‌صورت مخفیانه بکشید. حال شاخه‌ها را بگیرید و روی نرده‌ها، آخرین دشمن این قسمت را از بین ببرید. سپس انتهایی صخره‌ای که روی آن ایستاده‌اید، در فاصله‌ی دور دیوارهایی را می‌بینید که می‌توانید لبه‌ی آن‌ها را بگیرید فاصله بگیرید و بدوید و در میان راه از شاخه‌ای که مقابل‌تان قرار دارد، کمک بگیرید. مسیر را ادامه بدهید تا در‌انتها، بک یک در بسته و در سمت راست به یک مجسمه جدید برسید. درکنار این مجسمه یک ناقوس بزرگ قرار دارد. اگر در را باز کنید و مسیر را ادامه بدهید، به یک مینی باس هدلس به‌نام Demon of Temple می‌رسید، اما در مورد ناقوس بزرگ باید بگویم که بهترین کار این است که زنگ آن را به‌صدا در نیاورید. این ناقوس شما را نفرین خواهد کرد و سختی بازی دوبرابر می‌شود، اما لوت‌های دشمنان هم بهتر می‌شود. ازاین‌رو با کشتن‌شان پول بیشتری کسب می‌کنید و نوار XP شما هم سریع‌تر پر می‌شود. البته یک آیتم به شما داده می‌شود که می‌توانید این طلسم را از بین ببرید.

سپس مجددا به‌سراغ مجسمه شوگندو بروید و مسیر مارپیچ را به‌بالا ادامه بدهید. حال به‌جای پریدن، سمت راست خود را نگاه کنید و از دیوار بالا بروید. در بالای دیوار با اولین مینی باس این محیط روبه‌رو می‌شوید که Armored Warrior نام دارد.

 • اسم: Armored Warrior
 • پاداش: Prayer Bead
 • استراتژی: آرمورد واریور به هیچ‌وجه قابل کشتن نیست و نمی‌توانید همانند سایر باس‌ها او را با یک ضربه تمام کننده بکشید، بلکه باید او را از بالا به‌پایین پرتاب کنید. اگر به‌ضرباتش توجه داشته باشید، می‌بینید که محیط اطراف را خراب می‌کند. قسمتی از محیط را هدف قرار دهید، نوار پاسچر او را پر کنید و درانتها با یک ضربه تمام کننده در مسیر درست، او را به‌پایین پرتاب کنید.

پس از کشتن آرمورد واریور، مسیر را ادامه بدهید تا به یک دوراهی برسید، ابتدا سگ‌ها را بکشید. راه مستقیم، مسیر اصلی است، اما مسیر سمت راست را ادامه دهید. مراقب میمون‌ها باشید. پس از کشتن آن‌ها، یک دشمن پتک به‌دست را می‌بینید. او را هم بکشید و تمامی آیتم‌های این قسمت را جمع‌آوری کنید. به‌مسیر اصلی برگردید و راه خود را ادامه بدهید. راهبه‌‌ها را بکشید و از ساختمان عبور کنید در این قسمت تعدادی دشمن روی پشت بام به‌ استقبال شما می‌آیند. آن‌ها را بکشید و وارد محیط شوید. دراین‌جا چند راهبه در حال دعا کردن هستند و مسیر بن بستی پیش روی شما است، اما آیتم‌های ارزشمندی در این‌جا است. در سمت راست خانه، یک راه به‌خارج قرار دارد که روبه‌‌روی شما تعداد راهبه، دور یک آتش در حال حرکت کردن هستند. قبل از ادامه دادن این مسیر، روی پشت بام بروید و سمت راست، راهی را می‌بینید. به‌پایین بپرید و وارد خانه شوید،‌ جایی که تعدادی موجود به‌سمت شما آتش پرتاب می‌کنند. آن‌ها را بکشید و به‌سراغ مینی باس لانگ آرم بروید.

 • اسم: لانگ آرم
 • پاداش: Yellow Gunpowder و Prayer Bead
 • استراتژی: لانگ آرم ضربات سرعتی و پشت سر همی دارد که اگر آن‌ها را نادیده بگیرید، شما را اذیت خواهد کرد. با‌این‌حال لانگم جزو آن دسته از باس‌هایی است که حتی بدون ضربه‌زدن هم می‌توان کشت. تنها کافی است ضربات پشت سر هم او را دیفلکت کنید و ضربه‌ی تراستش را، با پریدن دفع کنید. تمامی آیتم‌های داخل محیط را بردارید، زیرا برای ارتقای ابزارهای بازوی مصنوعی شما کارآمد هستند.
از دست نده:  دست مکانیکی کاراکتر بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند - Sekiro: Shadows Die Twice ساخته شد

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

از خانه خارج شوید و مسیر روبه‌روی خود را ادامه دهید (به‌راه اصلی وصل می‌شود). حواستان باشد در این بخش تعداد زیادی سگ دور یک جنازه جمع شده‌اند. ازطریق ابزار Firecrackers می‌توانید آن‌ها را گیج کنید و سپس تمامی سگ‌ها را بکشید. مسیر را ادامه دهید و راهبه‌ها را از بین ببرید. درانتها از تعدادی پله بالا خواهید رفت که سر راه شما سه راهبه قرار دارند و در مسیر بعدی، دو سامورایی کلاه حصیری را می‌بینید که پشت‌به‌پشت یکدیگر، ایستاده‌اند. می‌توانید دشمنان این بخش را بکشید یا از سمت چپ و گرفتن لبه‌های درنظر گرفته شده، سریعا محیط را ترک کنید. در پشت محیط ذکر شده دو راه را می‌بینید. راه سمت راست که به‌داخل محیط و مجسمه ختم می‌شود، اما راه سمت چپ شما را به یک باس هدلس دیگر می‌رساند. همان‌طور که قبلا اعلام کردم، باس‌های هدلس پاداش خاصی را در اختیارتان قرار نمی‌دهند و صرفا برای دریافت تمامی تروفی و اچیومنت‌ها، باید آن‌ها را بکشید. پس از استراحت پیش مجسمه، کاری به دشمنان داخل محیط نداشته باشید‌، زیرا فعلا قادر به نابودی کاملشان نخواهید بود. پس از برداشتن تمامی آیتم‌ها، پیش مجسمه‌ی بزرگ بودا بروید و زنگوله‌ی روی میز را بردارید تا به‌سراغ چهارمین باس اصلی بازی سکیرو برویم.

 • اسم: Folding Screen Monkey
 • پاداش: مموری
 • استراتژی مبارزه: کشتن Folding Screen Monkey نیازمند این است که بتوانید چهار میمون مختلف را به‌ترتیب پیدا کرده و آن‌ها را بکشید. میمون‌ها در حالت عادی نور کم‌رنگی دارند و به‌سراعت هم از دست شما فرار می‌کنند. با دنبال کردن به‌موقع یا حتی استفاده از راه‌های فرعی، می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. البته امکان دارد انجام این کار زمان‌بر باشد و از طرفی مراقب میمون‌های دیگری که به‌شما حمله می‌کنند هم باشید.

پس از کشتن این چهار میمون، با Divine Child ملاقات خواهید کرد و او، مورتال بلید را به‌شما می‌دهد. پس از مشاهده‌ی میان‌پرده‌ی مورد نظر، با دیواین چایلد صحبت کنید تا به‌شما برنج بدهد. به‌عبارتی بازیکنان برای رسیدن به‌پایان ریترن، باید به‌دفعات مختلف با دیواین چایلد صحبت کنند که زمان مناسب را برای شما ذکر خواهیم کرد، زیرا در این راهنما به‌سراغ پایان اصلی بازی خواهیم رفت. حال کار شما با منطقه‌ی سنپو تمپل، تمام شده است، اما قبل از رفتن به‌محیط‌های دیگر، بگذارید محل نهایی سرپنت بازی را هم ازطریق ویدیو زیر توضیح بدهم. درادامه پس از دومین رویارویی با سرپنت بزرگ، می‌توانید به این مجسمه (داخل ویدیو) برگردید و قلب او را به‌دست بیاورید که یکی دیگر از لازمه‌های پایان ریترن بازی سکیرو است.

حال دو راه اصلی برای شما درنظر گرفته شده است (هر دو مسیر و آیتم‌هایی که درانتها به‌دست می‌آورید، بخشی از داستان هستند، اما این به شما بستگی دارد اول کدوم راه را انتخاب کنید). پیشنهاد می‌کنم مسیر ذکر شده در این راهنما را دنبال کنید تا به‌محیط Mibu Village برسید.

Ashina Depth

پیش مجسمه قلعه آشینا برگردید. مسیر سمت چپ را ادامه دهید تا به محیط زیر زمینی برسید که در آن‌جا یک شینوبی را از بین بردیم و شخصی درحال دنبال کردن یک صدا بود. مسیر را ادامه بدهید تا وارد سیاه‌چال رها شده شوید. مسیر را از سمت راست ادامه دهید تا به یک مجسمه برسید. استراحت کنید و در سمت و پایین محیط، به‌سراغ اولین جادوگر بازی بروید. یادتان باشد که با کشتن این جادوگر، Prayer Bead به‌شما داده نمی‌شود، اما ازطریق آیتم Ceremonial Tanto می‌توانید Spirit Emblemهای بیشتری را کسب کنید.

 • اسم: Shichimen Warrior
 • پاداش: Ceremonial Tanto
 • استراتژی: درابتدا آیتم Divine Confetti برای آسیب رسانی بیشتر و Pacifying Agent برای مقاومت بیشتر در مقابل ضربات Terror استفاده کنید. سپس وارد میدان مبارزه شوید. مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مورد این است که مدام حمله کنید تا نوار پاسچر این جادوگر پر شود و ازطرفی، مراقب جادوهای او هم باشید. همچنین در بخشی از مبارزه شیچیمن غیب می‌شود. در این حالت سعی کنید مدام درحال حرکت باشید تا ضربه‌ بعدی او، به شما اثابت نکند.

با ادامه دادن مسیر پیرزنی را می‌بینید که به‌شما می‌گوید پایین بپرید. همین کار را انجام بدهید و زمانی‌که علامت سبز رنگ استفاده از قلاب شینوبی را مشاهده کردید، از آن استفاده کنید تا بتوانید به‌‌محیطا Ashina Depth برسید. البته این قسمت کمی تاریک است و بادقت حرکت کنید. درادامه یک دشمن نامیرا هم به‌شما حمله می‌کند که با کشتن او، از سوراخ انتهای محیط به‌پایین بپرید و پای مجسمه استراحت کنید. سپس مسیر اصلی را ادامه دهید تا به یک محیط سمی برسید. در این‌جا یک مینی‌باس برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. قبل از مبارزه، سریعا به سمت چپ محیط بروید و یک مجسمه هم آن‌جا قرار دارد و استراحت کنید. وارد مبارزه شدن با این مینی باس از این قسمت راحت‌تر است.

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

 • اسم: Snake Eyes Shirahagi
 • پاداش: Prayer Bead
 • استراتژی: اسنیک آیز به‌واسطه‌ی سلاحی که دارد، ضربات مختلفی را به‌شما وارد می‌کند. اصلی‌ترین و بدترین ضربه‌ی وی، یک ضربه‌ تراست است که با اسلحه‌اش شما را می‌گیرد و آسیب زیادی را وارد می‌کند. زمانی‌که حرف ژاپنی قرمز رنگ را دیدید، سریعا دور شوید و سعی نکنید با پریدن ضربه‌ی او را جاخالی دهید. همچنین سایر ضربه‌ها را هم می‌توانید با دیفلکت کردن یا دفاع مناسب، دفع کنید. ابزار Firecrackers برای اسنیک آیز بسیار کاربردی است و می‌توانید از این ابزار بازوی شینوبی برای نابودی سریع‌تر او استفاده کنید.

حال پس از کشتن اسنیک آیز، دو تیرانداز دیگر را به‌صورت مخفیانه از بین ببرید و سایر آیتم‌ها را جمع کنید که شامل آیتم‌هایی برای ارتقای ابزارهای بازوی مصنوعی‌تان می‌شوند. حال مسیر پشت اسنیک آیز را ادامه دهید. در روبه‌رو و سمت چپ (بالا) راه‌های مختلفی برای شما در نظر گرفته شده است. مسیر سمت چپ را ادامه دهید. در بخشی از این مسیر باید بنشینید و به‌جلو بروید. در وسط راه می‌توانید بایستید و از سمت چپ خود بالا بروید. در بالای مسیر (زمانی‌که از دیوارها بالا رفتید) یک آیتم را روی لبه صخره مشاهده می‌کنید. همچنین می‌توانید روی سر مجسمه بودا هم بروید و یک Prayer Bead را بردارید. حال مسیر اصلی را ادامه دهید تا به‌مجسمه جنگل فرو رفته در مه را مشاهده کنید.

از دست نده:  معرفی و دانلود بازی موبایل کال آف دیوتی - Call of Duty: Mobile

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

Hidden Forest

در این محیط دشمنان را نمی‌بینید تا زمانی‌که به‌آن‌ها نزدیک شوید. همچنین دو مینی باس برای شما در نظر گرفته شده است که پشت سر هم قرار دارند و با کشتن دومین باس، ظاهر دهکده تغییر پیدا می‌کند. ابتدا دشمنان داخل محیط را از بین ببرید و آیتم‌ها را بردارید، سپس مطابق ویدیو زیر، مسیر رسیدن به اولین مینی‌باس و در ادامه دومین مینی‌باس را مشاهده خواهید کرد. اگر فکر می‌کنید کشتن دشمنان این محیط برای شما آزار دهنده است، بیخیال دشمان شوید و دو مینی‌باس جنگل مخفی را از بین ببرید تا تمامی دشمنان محو شوند و سپس با خیال راحت آیتم‌ها را جمع کنید.

 • اسم: توکوجیرو
 • پاداش: Prayer Bead
 • استراتژی: ابتدا میمون‌ها را از بین ببرید و کمی از محیط دور شویدتا توکوجیرو به‌حالت عادی خود برگردد. بعضی وقت‌ها می‌توانید یکی از جان‌های او را به‌صورت مخفیانه از بین ببرید. بااین‌حال ضربات و مکانیزم مبارزه‌ای وی همانند جوزو است (درواقع یکی هستند) و Firecrackers می‌توانند کمک‌‌تان کند. سعی کنید ضربات توکوجیرو را جاخالی دهید و به‌فکر دیفلکت کردن‌شان نباشید.

مسیر را ادامه دهید تا به مینی‌باس فاید دیگر این محیط برسید.

 • اسم: Mist Noble
 • پاداش: آیتم جهت ارتقای ابزارهای بازوی مصنوعی
 • استراتژی: میست نوبل هیچ استراتژی خاصی نیاز ندارد. از بالا روی وی بپرید و یکی از جان‌هایش را به‌صورت مخفی‌کاری بگیرید و سپس، با چندضربه پشت سر هم، او را بکشید.

پس از جمع‌آوری تمامی آیتم‌های این محیط، مسیر روبه‌روی در خروجی خانه میست نوبل را ادامه دهید تا به یک مجسمه جدید و دهکده میبو برسید.

Mibu Village

نکته‌ای که در مورد دهکده میبو وجود دارد، این است که این دهکده را می‌توان جهان مردگان نامید. دشمنان زیادی در این بخش قرار دارند که با کشتن‌شان، دوباره زنده خواهند شد و مکان خوبی برای فارم کردن سکه و XP است. مسیر کنار رودخانه، مسیر اصلی شما است و سعی کنید تمامی آیتم‌های این بخش را بردارید، زیرا شامل Gunpowderهای مختلف برای ارتقای ابزارهای بازوی شینوبی شما می‌شوند. همچنین کمی که جلوتر می‌روید، یک تنه‌ی درخت را می‌بینید که در داخل آن شمعی روشن شده است و نورانی است. همچنین یک آیتم جلوی آن و یک آیتم دیگر هم درکنارش قرار دارد. با برداشتن آیتم جلوی تنه‌ی درخت، هفتمین دانه گورد بازی را پیدا خواهید کرد. مسیر را ادامه دهید و خانه‌های سمت چپ را بگردید تا آیتم‌های بیشتری را کسب کنید. در یکی از خانه‌ها یک NPC را می‌بینید که به‌شما می‌گوید کشیش این دهکده احتمال دارد اطلاعاتی در مورد مردمان این‌جا داشته باشد که درادامه به او خواهیم رسید. با ادامه دادن مسیر از یک پل عبور خواهید کرد و مجسمه‌ی دیگری را پیدا می‌کنید. سپس با یک مینی‌باس روبه‌رو خواهید شد. درابتدا می‌توانید با این مینی‌باس صحبت کنید یا در همان ابتدا به او حمله کنید؛ فرقی ندارد در هر دو حالت، او به‌شما حمله می‌کند.

 • اسم: O’rin of the Water
 • پاداش: Prayer Beads
 • استراتژی: اورین را می‌توان یکی از باس‌های چالش‌برانگیز بازی Sekiro: Shadows Die Twice دانست. به‌خاطر اینکه این باس در اصل یک روح است و نمی‌توانید در تمامی شرایط به او ضربه وارد کنید. همچنین یکی از مواردی که در این باس فایت مهم است، دفاع کردن و توجه به‌نوار پاسچرتان است. در میان ضربات تراست اورین هم ضربه‌ی چرخشی شمشیر او را با پریدن دفع کنید و زمانی‌که به‌سمت شما آمد، به اطراف جاخالی دهید و نگذارید به شما آسیبی را وارد کند.

پس از کشتن اورین، قبل از رد شدن از روی پل، صخره‌های سمت راست را بگردید و آیتم مربوط‌به ارتقای ابزار بازوی خود را بردارید. سپس مسیر روی پل را ادامه دهید، دشمنان را از بین ببرید و به‌صدای کشیش گوش بدهید. راه سمت چپ به باس اصلی ختم می‌شود، اما از زیر خانه‌ی کشیش، می‌توانید وارد خانه شوید. در خانه آیتم‌ها را بردارید و از پل کنار خانه رای سقف کلبه‌ی کوچک بروید. حل به‌سقف خانه‌ی کشیش نگاه کنید. از قلاب خود استفاده کنید، داخل شوید و Prayer Bead موجود در این قسمت را بردارید. از زیر خانه کشیش خارج شوید و به‌سراغ باس اصلی این بخش بروید که Corrupted Monk نام دارد.

 • اسم: Corrupted Monk
 • پاداش: مموری
 • استراتژی: Corrupted Monk ضربات پشت سر هم متععدی را وارد می‌کند. اصلی‌‌ترین ضربه‌ی وی، این است که پنج بار نیزه‌ی بلند و قدرتمند خود را می‌چرخاند. ازطرفی حرکت دیگری دارد که این چرخش را سه‌بار و در جهت‌های دیگری انجام می‌دهد. ازنظر ضربه تراست، Corrupted Monk یک ضربه‌ی چرخشی دارد که می‌توانید آن را با پرش جاخالی دهید و بعضی وقت‌ها هم بعد از ضربه‌ دیگری را اعلام می‌کند. نوع دیگر ضربه‌ی تراست این راهبه، روبه‌جلو است و می‌توانید آن را ازطریق دکمه دایره/B دیفلکت کنید.

پس از کشتن Corrupted Monk، یک در سنگی باز می‌شود. آن را ادامه دهید تا به یک منطقه‌ی سرسبز برسید که یک میز و خیمه در آن قرار داده شده است. از روی میز آیتم مورد نظر را بردارید و پیش کورو برگردید. مکالمه‌های مختلفی را با کورو انجام دهید تا زمانی‌که هیچ مکالمه‌ی جدیدی وجود نداشته باشد. درجریان مکالمه‌ها، او به شما دو دو آیتم جدید را می‌دهد. پیش Emma برگردید و با اون هم صحبت کنید. درانتها مجددا پیش کورو بروید و باز هم با او صحبت کنید. حال مسیر بعدی شما، Sunken Valley است که در راهنمای قسمت سوم، راهنمای محیط Sunken Valley، دریافت قلب سرپنت بزرگ بازی و راهنمای چگونگی‌ رسیدن به‌پایان‌های مختلف را با شما به اشتراک می‌گذاریم. منبع: زومجی/

راهنمای گام به گام بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند – Sekiro: Shadows Die Twice (ق2)

4.8/5 - (5 امتیاز)
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

۳۳ دیدگاه در حال حاضر

 1. یسری از مرحله ها اینقدر سخته که دیگه ادم بهش احساس جنون دست میده
  لامصب خب یه لول بندی تایین سختی برای بازی میزاشتی
  واقعا سکیرو بازیه خوبیه کاش اینقدر سخت نبود یا حداقل میشد خودت انتخاب کنی که تو چه درجه ای بازی کنی

 2. چقدر تموم کردن یه مرحله تو این بازی سکیرو زیباست اصلا ادم کیف میکنه ???

 3. دیگه این کار که بازی نتونی سطح درجه بازی رو انتخاب کنی و اینقد سخت باشه خیلی ها رو از بازی زده می کنه حیف یه همچین بازی انقدر سخت باشه تا از فضای و گیم پلی بازی مثل من که از بازی زده شدم لذت نبرم مخصوصا اونی که کلی پول داده نسخه اصلی بخره چقدر حرص میخوره حالا واقعا بازی خوبی اما من روزی دو سه ساعت بازی می کنم که (منظورم همه بازیاست) لذت ببرم نه اینکه هی تو این بازی هی بمیرم پدرم درمیاد واسه من با احترام به همه اینجور بازی ها واسه من مثل عذابه

  • درسته خوب گفتی منم تو دارک سولز استاد بودم ولی این بازی واقعا دل زده کرد منو از بازیهای میازاکی کاش به جاش همون دارک۴ رو میساختن دیگه تو این بازی میازاکی خیلی پا رو فراتر از حد گذاشت چقدر هم منتظر موندم تا بازیش بیاد

  • اتفاقا بر عکس.بازی سکیرو نیست که بخای رو easy و اینا بزاری بری.قشنگیش به همینه.
   اساسین که نیست بپری همرو کیلویی بزنی هر بازی سبک خودشو داره

 4. ببخشید یه سوال….وقتی راهنمای بازی تموم بشه نسخه کاملشو در قالب یه فایل PDF منتشر میکنید یا نه باید همینجوری بیایم تو سایت تیکه تیکه بخونیم؟؟؟

 5. چطور باید دفعات زنده‌شدن رو از دو بار به سه بار افزایش داد

 6. گفتیین که تو راهنمای بعدی راهنمای پایان های مختلف بازی رو میزارم….
  میخواستم بدونم بازی سکیرو تو همین ۳ تا راهنما تمام میشه یا هنوز ادامه داره؟؟؟

  • ۴ تا هست چون راهنمای سوم مهم‌ترین بخشه و راهنمای آخر صرفا روی کشتن باس‌های جدید و باس آخر تمرکز داره

 7. جان سوم بازی سکیرو کجاست؟?????

 8. اینو میگن طراحی دشمنان و تنوع باس فایت….الان یسری شاید بهم دیسلایک بردن اما بازی گاد اف وار فکر کنم کل باس فایتهایی که داره اندازه یکی از مراحل این بازی هم نباشه یا تنوع دشمنانش خیلی کمه

  • گاد اف وار کلا هدفش در این حد به چالش کشیدن نبود حس قدرت و خدابودن میخواست داشته باشی .ولی ملکه والکری ها واقعا در حد باس های این بازی سخت و چالش برانگیز بود

   • من زیاد به سخت و آسان بودنش کاری ندارم اما در کل اینهمه تعریف و تمجید میشه خب همین نکته که بازی تعداد باسهاش کم بود یا تنوع دشمنا پایینه خیلی تو ذوق میزنه
    شما فک کن من تا اواسط بازی رفتم جلو نهایتا ۲یا۳تا باس داشت .انقدر تعداد و تنوع باس و مینی باسهاش کم بود فقط نزدیک ۴،۵ بار با اون (نمیدونم باس حساب میشد یا مینی باس) که کنده درخت رو شونش میشد مبارزه میکرد

    • در مورد تنوع منم هم نظرم با شما دقیقا همون باس رو یخورده شکل و شمایلش رو عوض میکردن به عنوان یه باس جدید باهاش میجنگیدیم.خودشونم تو مصاحبه ها گفتن که خیلی وقت گیر بوده ساختن باس ها.مطمئنا فرام سافتور تو زمینه طراحی باس توانایی خاص داره که این همه باس و مینی باس متنوع ساخته اونم تو زمان نه چندان طولانی

   • به عنوان کسی که گاد و تمام بازی های میازاکی به جز دیمن سولز رو بازی کردم و عاشق همشون هستم پاسخ شما رو میدهم.
    سخن شما تا حدودی درسته. حالا چرا تا حدودی؟ به دلایل زیر:
    ۱٫بازی های میازاکی گیم پلی محور و باس فایت محور هستن حتی سکیرو هم که روایت داستان داره تمرکز اصلیش رو گیم پلی هسته. این درحالیه که گاد رو همه جنبه ها تمرکز داره.شما اگر داستان-روایت داستان-شخصیت پردازی کاراکتر ها-روابط بین کاراکتر ها-عمق و تاثیرگذاری-محتوا و مفهوم-گرافیک فنی-جزئیات طراحی-موشن کپچر و خیلی موارد دیگه رو در گاد و بازی های میازاکی مقایسه کنید متوجه این موضوع میشوید و بنابراین مقایسه شما بی انصافی هسته گاد هم اگه تمرکزش رو به طور کامل روی گیم پلی و باس ها قرار میداد شاهد تنوع بسیار بسیار بیش تری بودیم.
    ۲٫تعدادی از باس های گاد یعنی باس بالدر (در دو مرحله ) و باس اژدها سینماتیک بودن و اگر شما با سینما آشنایی داشته باشید میدونید که طراحی یه باس فایت سینماتیک مثل بالدر چقدر وقت گیر و هزینه بر هسته و آماری که خودشون هم دادن (۳۰ نفر ۱۸ ماه) مربوط به باس فایتی مثل بالدر هسته. گاد ۲۰۱۸ تعریف جدیدی از باس فایت ارائه داد. کافیه به همون مبارزه اول با بالدر دقت کنید. به تغییر سایه زنی و نور پردازی در هر تغییر استیج مبارزه ونیز به تخریب محیط دقت کنید اونم همه اینها با دوربین بدون کات

    • توضیح کامل و بدون هیچ تعصبی دادی.ببین من تمام حرفهات رو قبول دارم که مثلا بازیای فرام سافتور گیم پلی محوره اما گاد رو جنبه های دیگه هم توجه داره در واقع بازیای فرام سافتور یهجورایی بزن بکش برو جلو هستن
     اما من منظورم این بود گاد اف وار که انقدر ازش تعریف و تمجید میشه باید روی همه جنبه ها در سطح عالی باشه یا حداقل خیلی خوب باشه اما در زمینه طراحی باس و تنوع دشمنان نهایتا در سطح متوسط میتونه باشه .
     به هر حال رکن اول هر بازی دیگه همه میدونن گیم پلی هستش بعدش جنبه های دیگه مثل گرافیک ،داستان و… مد نظر قرار میگیرن

     • ممنون که به بنده لطف دارید. دوست عزیز ممنون میشم ادامه کامنت های بنده رو هم بخونید. در ادامه کامل و بدون هیچ گونه ابهامی توضیح دادم.
      درکل با شما موافقم.

     • سلام من بعد از شکست دادن گنیچیرو با کورا هم صحبت میکنم دودو دنبال میکنم میرم تو اتاق ولی پیر مرد نیست که بخام باهاش صحبت کنم چیکار کنم؟ بیاد؟

 9. اولای بازی دهنم سرویس شد ولی الان که وسطای بازیم بازی بهتر شده.باس ها فوق العاده هوشمندانه طراحی شده.اخرین باسی که زدم گاردین ایپ بود واقعا دیوانه بود اصلا shinobi execution ها و کلا اتمسفر حس شینوبی وار کثیفی به ادم میده.دوستانی که میگن سهته تو بازی زیاد بدویین و حرکات باس هارو زیر نظر بگیرید چندتا حمله میکنه تو یه حرکت کجا تاخیر داره میتونی حمله کنی.همین سختی و به چالش کشیدن بازی رو جذاب کرده

 10. همه منطقه ها رو سانتی متر به سانتی متر گشتم، بازی در یک کلام عالی بود و الان ناراحتم که چرا زود تمومش کردم. فقط پیشنهاد میکنم رو PC هم حتما با کنترلر بازی کنین من با موس و کیبورد بازی کردم پدرم دراومد.
  یه سوال دارم؛ بازی قرار هست DLC داستانی داشته باشه یا نه؟

  • من با موس و کیبورد دارم میرم.کل سری سولز هم با موس و کیبورد رفتم و برا اولین بار بلاد رو مجبور بودم با دسته برم پدرم در اومد.کلا بیشتر بستگی به عادت طرف داره.

 11. بازی سکیرو همینه فیفا نیست که رو مود اسون بزاری اگه دنبال چالشین این بازیو برین ولی هنوزم به نظرم اولد هانتر سخت ترین مجموعه از بازی های میازاکیه

 12. ممنون از زحماتتون مطلب مفیدی بود ولی یه جاهایی که گفتین محل باس های فرعی بازیه یا ایتم های خاص خیلی مشکل بود از رو متن پیدا کردنشون اگه تصویری بود خیلی بهتر بود

 13. ممنون که راهنمای بازی رو قرار دادین ???

 14. راهبه مگه مونث نیست؟ اینا که همه مَردن??????

 15. بسیار عالی خسته نباشید لطفا قسمت های بعدی رو زودتر قرار بدید

 16. اتفاقا اینجوری هم خیلی خوبه…تو باس فایت گنیچیرو(امیدوارم درست نوشته باشم)اونقدر مردم و برگشتم که تو دیفلکت کردن دیگه استاد شدم.الان مادرم دمپایی میندازه طرفم سریع دیفلکت میکنم

 17. سلام دوستان من این بازیو دو هفته هست خریدمش مرحله مرحله با راهنمایی های شما پیش رفتم ولی هرکاری میکنم اون زنگوله روی میز نیست چکار باید بکنم کمک کنید لطفا

 18. سلام بعد از شکست دادن گنیچیرو با کورا هم صهبت میکنم دود هارو هم دنبال میکنم میرم تو اتاق ولی پیر مرد نیست که بخام باهاش صحبت کنم

 19. سلام با ۴۲ سال ن بعد ۳۰ سال گیم بازی کردن این بازی خیلی سخت بود دهنم اسقالت شد

 20. بد نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها