جزییات داوری چهاردهمین جشنواره رادیو

  • توسط WentWorthMiller
  • ۵ سال قبل
  • ۰
جزییات داوری چهاردهمین جشنواره رادیو

به گزارش سه گوش، نشست خبری کمیته داوران چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا امروز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه در ساختمان شهدای رادیو صداوسیما برگزار شد.

حامد فاتحی دبیر کمیته اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و تبلیغات و برگزاری مراسم چهاردهمین جشنواره رادیو در بخش برنامه‌های ویژه همه برنامه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در بخش آزاد نیز هر تهیه‌کننده می‌تواند یک اثر ارسال کند.

وی ادامه داد: این تولیدات حتی می‌تواند از طریق موبایل هم انجام بگیرد. با توجه به سهم فضای مجازی در سبد شنیداری مردم، در یکی دو سال گذشته رادیو نما به‌عنوان یک رسانه مکل به رادیو اضافه شده است که یک رسانه نوین است و این بخش هم در جشنواره امسال حضور دارد.

در این نشست، شهرام ملازاده رییس کمیته داوری جشنواره بین‌المللی رادیو عنوان کرد: جشنواره امسال از چهار بخش اصلی مستمر، داخلی، مردمی و فضای مجازی تشکیل شدا است.

وی درباره داوری‌ها گفت: ارزیابی برنامه‌ها توسط ۴۰ داور صورت گرفته است. سعی کردیم داوری به گونه‌ای باشد که فرصت رقابت بین همه فراهم باشد همچنین فرصت تعامل بین نسل‌های رادیو ایجاد شود.

ملازاده درباره حضور برنامه‌های رادیویی در بخش‌های مختلف اظهار کرد: در بخش مستمر هر شبکه بین ۱۰ تا ۱۲ برنامه ارسال کرده‌اند. در بخش مردمی که بیشترین تاکید ما در این حوزه است تا ۱۶ اسفند هنوز مهلت وجود دارد. در بخش بین الملل علاوه بر ۱۳ شبکه اصلی همکاران در سایر استان‌ها نیز هر یک می‌توانند سه اثر و از شبکه‌های رادیویی معاونت‌های برون مرزی هر شبکه دو اثر ارسال کنند.

از دست نده:  دانلود آهنگ جاده شب علی زند وکیلی، تیتراژ سریال بر سر دوراهی

وی درباره تغییرات شرایط برنامه‌های ارسالی به جشنواره اظهار کرد: امسال بخش برنامه‌های مستمر را اضافه کردیم چون هدف ما ارتقای کیفی برنامه‌های رادیوست.

حمیدرضا افتخاری دبیر بخش مردمی جشنواره رادیو درباره این بخش عنوان کرد: شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم گرفت امسال این بخش را داشته باشیم که بخش اماتوری برنامه است و مخاطبانی که به رادیو علاقه دارند می‌توانند آثارشان را بفرستند که در چهار بخش پادکست، گزارش، موسیقی و آثار خلاقه ارایه می‌شوند.

وی با اشاره به رفع یک ابهام عنوان کرد: شبهه ای وجود دارد که اگر یک حرفه ای در این بخش شرکت کند چطور می‌توان آن را شناسایی کرد اما خوشبختانه ما راهکارهایی برای راستی آزمایی یک اثر حرفه ای از اثر آماتوری مردم داریم که چنین اثری از داوری کنار گذاشته می‌شود. ۱۵ اثر از این بخش به مرحله نهایی می‌رسد. موضوع در این بخش آزاد است اما ما در حوزه‌هایی مثل گردشگری پیشنهاد داده ایم.

در ادامه بهروز رضوی نژاد دبیر بخش بین الملل عنوان کرد: ما در این بخش هدف کیفی داشتیم ولی وضعیت ما طی این سال‌ها خیلی فرق کرده است. البته ما ارتباط خود را حفظ کرده ایم و حتی از نیروهای ما در این سال‌ها به جشنواره‌هایی مثل ای بی یو بهره گرفته شده است.

وی با اشاره به استفاده از قالب‌های تعاملی در برنامه‌های رادیویی تشریح کرد: ما پیش از این هم فرمت تعاملی را در جشنواره‌های قبل داشته ایم با این حال کمی متفاوت است و مبتنی بر کاربر شده است. فراخوان ما توسط اتحادیه‌ای بی‌یو به کشورها ارسال شده است و تاکنون کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی شرکت کرده اند.

از دست نده:  همکاری شهرام ناظری و دولتمند خلف در یک کنسرت

غلامرضا باعزت دبیر اجرایی اجلاس جهانی صدا درباره این اجلاس اظهار کرد: امسال ششمین اجلاس جهانی صدا را پیش رو داریم. رادیو و نوآوری، رادیو در عصر شبکه، رادیو و فرهنگ، رادیو و جامعه و رادیو و اقتصاد از محورهای این اجلاس هستند که برای ارایه مقالات فراخوان داده شده است. اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ای بی یو حامی این اجلاس است و استقبال خوبی هم از آن داشته است.

وی اضافه کرد: ما در این اجلاس ۶ کارگاه آموزشی داریم کا توسط استادان حوزه رسانه و دانشگاه برگزار می‌شود. همچنین ۶ پنل نیز تدارک دیده شده است.

حمید نجفی مسئول محتوای سایت اجلاس جهانی صدا نیز تصریح کرد: در سایت بخشی را به عنوان مشارکت کننده آورده ایم که کسانیکه در دوره های قبل شرکت کرده اند نیز نظرات خود را به ما انتقال دهند.

وی درباره تفاوت اصلی اجلاس امسال با سال های گذشته عنوان کرد: توجه به اینده رادیو در میان سایر رسانه های نوظهور و دوم کیفیت بالای مقالات دریافتی با توجه به سطح تحصیلات متقاضیان است. تنوع و گستردگی مشارکت کنندگان بالاست و دانشجویانی از دانشگاه های مختلف تهران مقالات خود را ارسال کرده اند.

مهدی شاملو رییس کمیته فضای مجازی جشنواره هم در توضیحی عنوان کرد: فلسفه رسانه و نگاه نظریه های رسانه ای که درخصوص حوزه صدا هست و رسانه های جدید با محور جدید قرار است در این حوزه دیده شود.

امتیاز دهید
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها