• خانه
 • >
 • سینما
 • >
 • دستمزد بازیگران بازی تاج و تخت / گیم اف ترونز – Game of Thrones: از جان اسنو و امیلیا کلارک تا پیتر دینکلیج و سرسی

دستمزد بازیگران بازی تاج و تخت / گیم اف ترونز – Game of Thrones: از جان اسنو و امیلیا کلارک تا پیتر دینکلیج و سرسی

 • توسط WentWorthMiller
 • ۴ ماه قبل
 • ۰
دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones: از جان اسنو و امیلیا کلارک تا پیتر دینکلیج

تعداد سریال‌های تلویزیونی در سال‌های اخیر زیاد شده است اما فقط تعداد کمی از آنها در سرتاسر جهان به محبوبیت دست پیدا می‌کنند. چه کسی را پیدا می‌کند که عاشق دیدن سریال فرندز -دوستان، بیگ بنگ تئوری یا سیمپسون‌ها نباشد؟ و البته کاراکترهای اصلی سریال‌ها در جهان بازیگرانی هستند که بعضی از آنها بیشترین دستمزد سالانه را دارند و برای هر اپیزود میلیون‌ها دلار می‌گیرند.

دستمزد بازیگران بازی تاج و تخت – Game of Thrones: از جان اسنو و امیلیا کلارک تا سرسی و پیتر دینکلیج کوتوله میلیاردر

دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones: از جان اسنو و امیلیا کلارک تا پیتر دینکلیج

یکی از سریال‌هایی که از سال ۲۰۱۱ و زمان شروعش جهان را دیوانه کرده سریال بازی تاج و تخت – گیم آف ترونز – Game of Thrones است. آن را جزو درام‌های فانتزی طبقه‌بندی کرده‌اند و اقتباسی از کتابی نوشته جورج آر.آر.مارتین است. شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت به لطف گروه بازیگران فوق‌العاده‌اش در تصویر جان گرفتند. بازیگرانی که با اطمینان کاری می‌کنند که تماشاگران از نمایش لذت ببرند و به عنوان پاداش برای بازی در نقش شمایل ماندگار تلویزیونی پول زیادی به خانه می‌برند. دستمزد بازیگران گیم آف ترونز همیشه یکی از سوال‌های مهم طرفداران است.

کیت هرینگتون در نقش جان اسنو

دستمزد میلیون دلاری بازیگران بازی تاج و تخت - Game of Thrones - کیت هرینگتون در نقش جان اسنو

جان اسنو یکی از شخصیت‌های اصلی سریال گیم آو ترونز – Game of Thrones است که از همان ابتدای سریال در آن حضور داشت. شخصیت جان اسنو از سوی نیویورک تایمز لقب یکی از بهترین شخصیت‌های خلق شده توسط نویسنده را کسب کرد. به علاوه او مرکز بسیاری از خطوط داستانی سریال بوده است و همه تماشاگران تا مدت‌ها پدر و مادر اصلی او را نمی‌شناختند و توسط خالقان سریال فریب خوردند.

به نظر می‌رسد که جان اسنو یک کاراکتر مستقل باشد اما بدون متحدانی که در طول سال‌ها دور خودش جمع کرد نمی‌توانست نقشه‌هایش را به سرانجام برساند. کیت هرینگتون، مردی که جان اسنو را به تصویر کشیده است برای خیلی‌ها محبوب‌ترین بازیگر جهان شده. به لطف این نقش این فرصت را پیدا کرده که در بسیاری از نمایش‌های تئاتر و فیلم‌های سینمایی ظاهر شود. او در ضمن یکی از گران‌ترین بازیگران بازی تاج و تخت – Game of Thrones است و برای هر اپیزود ۵۰۰ هزار دلار به خانه می‌برد.

درآمد خالص کیت هرینگتون: ۱۲ میلیون دلار

کیت هرینگتون یکی از آن بازیگرانی است که بعد از حضور در بازی تاج و تخت – Game of Thrones کارنامه‌اش سیر صعودی طی کرد. پیش از این سریال او درواقع از چندان اعتباری برخوردار نبود. حالا طرفدارانی دارد که نمی‌توانند زندگی بدون او را متصور بشوند.

 

امیلیا کلارک در نقش دنریس تارگرین

امیلیا کلارک در نقش دنریس تارگرین - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

دنریس تارگرین، مادر اژدهایان در ابتدای سریال کاراکتر ضعیفی بود که فریب می‌خورد. اما همان‌طور که زمان گذشت کاراکترش و اهمیتش در سریال افزایش پیدا کرد. دنریس توسط بازیگر دوست‌داشتنی انگلیسی امیلیا کلارک به تصویر کشیده شده. به لطف توانایی‌های بازیگری درخشان‌اش، کلارک جوایز و نامزدی‌های زیادی برای این نقش به دست آورد.

به عنوان پاداش برای جان بخشیدن به یکی از مهم‌ترین شمایل این سریال، امیلیا برای هر اپیزود فصل آخر بازی تاج و تخت ۵۰۰ هزار دلار دستمزد می‌گیرد. در فصل‌های قبلی دستمزدش فقط ۳۰۰ هزار دلار بود.

 

لنا هدی در نقش سرسی لنیستر

لنا هدی در نقش سرسی لنیستر - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

وقتی بحث ثروت در میان باشد، به نظر می‌رسد لنا هدی مناسب‌ترین انتخاب برای نقش سرسی لنیستر باشد. سرسی وقتی با رابرت براتیون ازدواج کرد ملکه هفت اقلیم شد. حتی با وجود آنکه پدرش ترتیب ازدواج او را داده بود این امر مانع از رابطه نامشروع او با جیمی نشد. و ثروت سرسی در سریال تمام نمی‌شود چون لنا هدی برای هر اپیزود ۵۰۰ هزار دلار دستمزد می‌گیرد.

از دست نده:  قسمت ششم / آخر سریال گیم اف ترونز - Game of Thrones رکورد بینندگان شبکه HBO را شکست

همه جاه‌طلبی و قدرتی که سرسی روی صفحه تلویزیون دارد مدیون لنا هدی است و برای او نامزدی‌های زیادی هم به ارمغان آورد. او برنده چهار جایزه امی و گلدن‌گلوب شد. به جز گیم آف ترونز – Game of Thrones لنا هدی در فیلم‌های زیاد دیگری ظاهر شده از جمله فیلم وحشت «The Purge» و انیمیشن «شکارچیان ترول».

 

پیتر دینکلیج در نقش تیریون لنیستر

پیتر دینکلیج در نقش تیریون لنیستر - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

تیریون لنیستر از اولین اپیزود همراه ما دوست‌داران سریال بوده است. به عنوان یکی از اعضای خاندان لنیستر تیریون از ثروتی که متعلق به ثروتمندترین خانواده سرزمین وستروس بود لذت می‌برد. اما ثروت و خانواده مانع از قضاوت‌های متعصبانه‌ای که تیریون به عنوان یک کوتوله دریافت می‌کرد نشد. اگر چه اوایل کار او کاملا بی‌خیال و بی‌دغدغه به نظر می‌رسید این کاراکتر دل میلیون‌ها طرفدار سریال را با شخصیت دوست‌داشتنی‌اش برده است.

پیش از بازی در سریال گیم آو ترونز – Game of Thrones پیتر دینکلیج در تعداد زیادی فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ظاهر شده بود اما به تصویر کشیدن کاراکتر تیریون درجه جدیدی از شهرت برای او به ارمغان آورد. و پیتر دینکلیج تبدیل به یکی از پنج کاراکتری شد که برای بالا رفتن دستمزدش مذاکره کرد. در نتیجه در فصل آخر سریال به جای ۳۰۰ هزار دلار برای هر اپیزود او ۵۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند.

درآمد خالص پیتر دینکلیج: ۱۶ میلیون دلار

پیتر دینکلیج نه تنها بارها برای ایفای نقش تیریون لنیستر نامزد جایزه امی شده که چند جایزه امی را هم به خانه برده است. او حتی برنده جایزه گلدن گلوب هم شده. این بازیگر برای سال‌ها فعال بوده و تقریبا در هر ژانری از کمدی گرفته تا سریال فانتزی بازی کرده است. کارنامه بازیگری او برایش درآمد ۱۶ میلیون دلاری داشته است.

 

سوفی ترنر در نقش سانسا استارک

سوفی ترنر در نقش سانسا استارک - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

وقتی سریال شروع شد به نظر می‌رسید که سانسا استارک بعد از آنکه پرنس چارمینگ خودش را پیدا کرد تا آخر عمر قرار است شادمانه و به خوبی و خوشی زندگی کند. پرنس چارمینگ که بود؟ جافری براتیون نفر‌ت‌انگیز! او بعد از دیدن جافری مسحور او شده بود اما خیلی زود جافری واقعی را شناخت. وقتی دستور داد پدر او را جلوی جمعیت و درست جلوی چشم او گردن بزنند.

در حالی که در طول سریال نقش او بیشتر پر از سوز و گذار و خطوط داستانی دلخراش بود، بازیگر این نقش یعنی سوفی ترنر واقعا آدم‌ خوش‌شانسی است. گزارش شده که او برای هر اپیزودی که در آن حضور دارد بین ۱۰۰ هزار دلار تا ۲۰۰ هزار دلار به خانه می‌برد. دلیل اینکه او کمتر از بازیگرانی که تا اینجا نام بردیم درآمد دارد این است که او نقش مکمل در داستان سریال دارد.

 

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک -دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

آریا استارک خواهر برن و سانسا و خواهر ناتنی جان اسنوست. در اوایل سریال نقش یک بچه احمق را داشت. کاراکتر آریا به طرز عجیب و غریبی در فصل دوم محبوب شد. زمانی کاراکتر او تبدیل به یکی از کاراکترهای محبوب طرفداران در فصل دوم شد که روبه‌روی چارلز دنس قرار گرفت. بازیگر نقش تایوین لنیستر و تبدیل به دشمن شماره یک خاندان لنیستر شد.

از دست نده:  فصل هشتم سریال گیم آو ترونز - Game of Thrones روی جلد امپایر

مهارت بازیگری میسی ویلیامز و اهمیت نقش‌اش خیلی‌ها را متحیر می‌کند که چرا نامش هنوز در ردیف کاراکترهای رده دوم سریال قرار دارد که بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار برای هر اپیزود دستمزد می‌گیرد. آیا ممکن است به خاطر سن و سال کمش باشد؟

 

نیکلای کاستر والدائو در نقش جیمی لنیستر

نیکلای کاستر والدائو در نقش جیمی لنیستر - دستمزد میلیون دلاری بازیگران بازی تاج و تخت - Game of Thrones

جیمی هم یکی از کاراکترهای اصلی از فصل اول بوده است. رابطه‌اش با خواهر دوقلویش، سرسی باعث شده بود که خیلی از طرفداران سریال از همان ابتدا از او متنفر باشند. جیمی برن استارک را از پنجره به بیرون هل داد وقتی برن مچ او و سرسی را گرفت. البته که برن نجات پیدا کرد اما آدم متفاوتی شد.

بازیگر پشت این کاراکتر و خط داستانی ستاره محبوب سینمای دانمارک نیکلای کاستر والدائوست. نیکلای سال‌هاست که در صنعت سینما و تلویزیون فعال است. خیلی پیش‌تر از آنکه در سریال بازی تاج و تخت – Game of Thrones جلوی دوربین برود. اما به تصویر کشیدن کاراکتر جیمی لنیستر برایش شهرت جهانی به ارمغان آورد. او یکی از پنج بازیگر سریال است که برای هر اپیزود ۵۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند. اگر چه شایعات می‌گویند که دستمزد او در اپیزودهای آخر ممکن است تا یک میلیون دلار افزایش پیدا کند. چون نقش‌اش در این اپیزودهای آخر پررنگ‌تر می‌شود.

 

ناتالی دورمر در نقش مارجری تایرل

ناتالی دورمر در نقش مارجری تایرل

بینندگان سریال در فصل دوم بود که با مارجری تایرل آشنا شدند. این کاراکتر دوست‌داشتنی متاسفانه در فصل ششم با اتفاقی غم‌انگیز و در اثر یک انفجار از سریال خارج شد. اگر سراغ رمان‌های نوشته مارتین بروید مارجری تایرل نقش کاملا فرعی دارد. اما به لطف استعدادهای درخشان بازیگری ناتالی دورمر، تهیه‌کنندگان سریال تصمیم گرفتند که او را در آن فصل‌هایی که حضور دارد تبدیل به یکی از کاراکترهای اصلی کنند. مشابه سوفی ترنر، دورمر هم برای هر اپیزود بین ۱۰۰ هزار دلار تا ۲۰۰ هزار دلار به خانه می‌برد.

 

آیدان گیلن در نقش لیتل فینگر

آیدان گیلن در نقش لیتل فینگر - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

پیتر بیلیش که بیشتر به نام لیتل فینگر شهرت دارد از همان فصل اول سریال که به مخاطبان معرفی شد ناگهان موفقیت زیادی کسب کرد. البته که محبوبیتش چندان به طول نیانجامید. بیلیش آدم آب زیرکاهی بود و بیشترین تلاش‌اش را کرد که کاراکترها را علیه یکدیگر بشوراند. به علاوه او مستعد بود که هر کسی را سر راه منافعش قرار می‌گیرد به قتل برساند.

خیلی از طرفداران خیال‌شان راحت شد وقتی بلایی سر بیلیش آمد که حقش بود. در فصل هفتم سانسا و آریا با هم متحد شدند تا به زندگی او پایان بدهند و توطئه‌هایش را متوقف کنند. مهارت و استعداد زیادی می‌خواهد کاری کنید که همه جهان از شما متنفر شوند. و این دقیقا همان دلیلی است که به خاطرش آیدان گیلن در هر اپیزود بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار درآمد داشت.

 

کانلت هیل در نقش لرد واریس

کانلت هیل در نقش لرد واریس - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

 

کانلت هیل بازیگر نقش لرد واریس است یکی از کاراکترهای فرعی فصل اول که کسی چندان توجهی به او نمی‌کرد. اما زیاد طول نکشید که خط داستانی مربوط به این کاراکتر اوج گرفت و هیل تبدیل به یکی از کاراکترهای اصلی سریال شد.

از دست نده:  بازگشت فیلم متری شیش و نیم به جشنواره فجر 37 ام

لرد واریس را در طول سریال به عنوان شخصیتی می‌بینیم که همیشه به دیگران خدمت می‌کند. اما خیلی‌ها معتقدند که در این دو اپیزود آخر خط داستانی شخصیت او گسترش پیدا می‌کند. به هر حال همین حالا هم هیل برای هر اپیزودی که در آن بازی کند بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار به خانه می‌برد.

 

الفی آلن در نقش تئون گریجوی

الفی آلن در نقش تئون گریجوی - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

تئون گریجوی یکی از کاراکترهای برجسته کتاب‌های بازی تاج و تخت – Game of Thrones است. جورج آر.آر.مارتین در کتاب اغلب اوقات از کاراکتر گریجوی استفاده می‌کند تا بتواند داستان‌هایش را تعریف کند. این کاراکتر در سریال هم درست مثل کتاب از اهمیت خاصی برخوردار است. در یک قسمت سریال تئون گروگان گرفته می‌شود و توسط بقیه کاراکترها در طول مسیر شکنجه می‌شود.

الفی آلن که نقش تئون گریجوی را بازی می‌کند بازیگر انگلیسی است. به هر حال او جزو رده سوم شخصیت‌های سریال قرار می‌گیرد و به همین دلیل دستمزدش برای هر اپیزود ۱۰ هزار دلار است.

 

ایزاک همپستد رایت در نقش برن استارک

ایزاک همپستد رایت در نقش برن استارک - دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

اول به نظر می‌رسید که نقش برن استارک در همان فصل اول بعد از اینکه جیمی و سرسی را گیر انداخت تمام شده است. همه فکر می‌کردند بعد از پرت شدن از پنجره خواهد مرد اما فقط فلج شد و خیلی زود هم تبدیل به کلاغ سه چشم شد.

قدرت‌های ماورالطبیعه برن او را تبدیل به یکی از کاراکترهای حیاتی سریال در جنگ علیه وایت‌واکرها کرد. اما علیرغم اهمیت کاراکتر برن او به اندازه بقیه برجسته نیست و به همین دلیل هم ایزاک همپستد رایت برای هر اپیزود فقط ۱۰ هزار دلار می‌گیرد.

 

لیام کانینگهام در نقش سر داووس سی‌ورث

لیام کانینگهام در نقش سر داووس سی‌ورث -دستمزد میلیون دلاری بازیگران گیم اف ترونز - Game of Thrones

کاراکترهای فرعی زیادی در سریال گیم آف ترونز – Game of Thrones وجود دارند و داووس سی‌ورث احتمالا میان همه آنها محبوب‌ترین است. داووس کارش را به عنوان مشاور استنیس براتیون شروع کرد. وقتی استنیس مرد این دزد دریایی که تبدیل به شوالیه شده بود تصمیم گرفت جهت عوض کند و از جان اسنو به عنوان فرمانده نگهبانان شب و بعدتر به عنوان پادشاه شمال حمایت کند.

قرار گرفتن طرف جان اسنو به این معناست که سر داووس متحد دنریس هم شده. لیام کانینگهام بازیگری است که این نقش فرعی را به چشم آورده و به همین دلیل برای هر اپیزودی که در آن بازی می‌کند ۳۰۰ هزار دلار می‌گیرد.

 

از سریال بازی تاج و تخت بیشتر بخوانید


امتیاز دهید
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها