• خانه
 • >
 • بازی
 • >
 • بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

 • توسط WentWorthMiller
 • ۱۵ روز قبل
 • ۰
بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

بازی‌های کارتی این روزها به‌خصوص روی گوشی‌های موبایل طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بازی موبایل AFK Arena یکی از همین بازی‌ها است که توانسته با استفاده از المان‌های نقش آفرینی و اکشن، تجربه خوب و نسبتا منحصر به فردی را به گوشی‌های موبایل بیاورد. استودیوی بازی‌سازی Lilith Games وظیفه ساخت بازی AFK Arena را بر عهده داشته و این بازی را به‌صورت F2P برای سیستم‌ عامل‌های iOS و برای اندروید منتشر کرده است. بازی موبایل AFK Arena یک بازی کارتی است که می‌تواند ساعت‌ها بازیکن را سرگرم کند و با گیم پلی ساده‌ای که دارد و با داشتن قابلیت ارتقای قهرمان خود و کنترل آن‌ها در طول مبارزه، می‌تواند گزینه مناسبی برای هر گروه به‌خصوص افراد تازه کار و کسانی که دوست دارند با این سبک از بازی‌ها آشنا شوند و آن را تجربه کنند، باشد. بازی دارای مراحل اصلی و بخش‌های متنوع زیادی است و با اینکه گیم پلی ساده‌ای دارد، اما برای پیش روی نیاز به برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب است.

گیم پلی بازی اندروید و آیفون AFK Arena که یک بازی کارتی است، بسیار ساده طراحی شده که هرکسی می‌تواند تنها پس از یک مدت کوتاه آن را یاد بگیرد. شما صاحب چند کارت هستید که درواقع هر کارت یک قهرمان یا هیرو است و شما باید قهرمان خود را ارتقا دهید یا حتی قهرمان‌ها یا کارت‌های بیشتری را دریافت کنید. این کارت‌ها یا قهرمان‌ها به سه قسمت تقسیم می‌شوند که بخش اول، قهرمان‌های متداول و معمولی که تنها در ابتدای بازی کمک خوبی برای شما خواهند بود، بخش دوم قهرمان‌های لجندری که باز کردن آن کمی ساده‌تر است و بخش سوم قهرمان‌های سطح بالاتر است که باز کردن آن زمان‌بر خواهد بود، اما بهترین و قویترین آن‌ها هستند. همچنین هر قهرمان دارای نسخه‌های مختلفی نیز است که در قدرت ضربه به دشمنان، قدرت دفاعی و نوار سلامتی با یکدیگر تفاوت دارند. در ابتدا شما صاحب چند قهرمان خواهید بود که برای پیشروی در بازی باید آن‌ها را ارتقا دهید تا در ادامه کارت‌های بیشتری بازی کنید و خوش شانس باشید که قهرمان‌های بهتری را به‌دست آورید. برای ارتقا هر قهرمان باید سکه یا پول و همچنین جواهرات و آیتم‌های مختلف را جمع آوری کنید که اینکار با پیشروی در بخش داستانی که البته بیشتر اسمی است، انجام مأموریت‌های روزانه، هفتگی و همچنین کارهای مختلف دیگر و همچنین پرداخت‌های درون برنامه‌ای انجام دهید.

بخش داستانی بازی درواقع نبرد بین خیر و شر است که روایت خاصی ندارد و شما به‌عنوان نیروهای خیر تنها باید تاریکی را از جهان بازی پاک کنید. بازی با اینکه دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای است، اما با یک برنامه صحیح و مناسب می‌توانید بدون نیاز به آن در بازی پیشرفت کنید که البته به صبر و حوصله شما نیز بستگی خواهد داشت. بازی دارای ۲۵ محیط و صفحه مختلف است که در هر محیط باید در چندین بخش با تاریکی و سربازان آن مبارزه کنید که پس از هر چند مبارزه، با یک غول آخر مواجه خواهید شد و در پایان آن، با غول آخر نهایی مبارزه خواهید کرد. با اینکه تقریبا مبارزه در هر بخش ممکن است راحت و ساده به نظر برسد، اما غول آخرهای بازی به‌خصوص غول آخر نهایی در هر مرحله و محیط، چالش زیادی را برای شما ایجاد خواهند کرد و بهتر است پیش از رویایی با آن، قهرمان‌های خود را به خوبی ارتقا داده باشید. علاوه‌بر ارتقای شخصیت، شما قابلیت اضافه کردن لباس و سلاح به شخصیت‌های خود نیز دارید که این بخش نیز دارای نسخه‌های مختلف است که بخشی از این لباس‌ها و سلاح‌ها قابلیت ارتقا و تقویت دارند و همچنین در طول بازی می‌توانید نسخه‌های التیمیت لباس‌ها و سلاح‌ها را نیز دریافت کنید. در مجموع ارتقا قهرمان‌های خود به‌خصوص در سطح‌های بالاتر، نیازمند استراتژی دقیق شما است تا بتوانید به‌راحتی در بازی پیشرفت کنید. علاوه‌بر این، هر قهرمان دارای قدرت‌های ویژه است که در طول بازی می‌توانید از آن استفاده کنید که قدرت‌های بیشتر با ارتقای آن باز خواهند شد یا ارتقا پیدا خواهند کرد.

از دست نده:  معرفی و دانلود بازی مو بایل pliq: Epic Clash Arcade Puzzle + گیم پلی

بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

۶ نوع قهرمان و کارت در بازی وجود دارد که به به مبارزان تن به تن تهاجمی و دفاعی، جادوگران، تیراندازان با تیروکمان و سلاح گرم و غیره تقسیم می‌شوند که در انتخاب آن‌ها و چیدمان این قهرمان‌ها در طول بازی نیز باید دقت کرد. در هر مسابقه شما کنترل ۵ قهرمان را بر عهده خواهد داشتید که باید با ۵ تا ۶ نفر مبارزه کنید. محیط‌ها و طراحی هنری بازی نیز بسیار متنوع است و از محیط‌های گوتیک تا بیابانی و دریایی در بازی قابل مشاهده است. بازی همچنین گرافیک هنری و جذابی نیز دارد که باعث جذب هر مخاطبی خواهد شد، اما پس از یک مدت ممکن است این محیط‌ها تکراری به نظر برسند. درواقع روند بازی به شکلی است که شاید در طول بازی احساس یکنواختی و تکرار کنید و بزرگ‌ترین مشکل بازی نیز همین موضوع است. با اینکه شما در طول بازی تلاش خواهید کرد تا قهرمان‌های بیشتری را باز کنید و ارتقا دهید، اما پس از یک مدت ممکن است این امر تکراری شود. این موضوع در مورد موسیقی و صداگذاری شخصیت‌ها و مبارزات بازی نیز صادق است و هرچند از کیفیت خوب و قابل قبولی برخودار هستند، اما تنوع زیادی ندارند و می‌توانید در دراز مدت تکراری شود.

بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

علاوه‌بر بخش اصلی بازی، بازی دارای بخش‌های دیگری نیز است. در بخش Dark Forest شما می‌توانید در بخش‌های متنوعی مثل بخش Arcane Labyrinth، بخش King’s Tower و بخش Peak of Time است که این بخش‌ها تقریبا شبیه به هم هستند. در هر بخش شما باید در طول مراحل مختلف دشمنان خود را شکست دهید و رشد کنید که در بخش Arcane Labyrinth شما باید استراتژی بهتری را داشته باشید و در طول مراحل بالاتر، سربازان خود را احیا کنید و در صورت مرگ، آن‌ها را در بخش بعدی در اختیار نخواهید داشت. همچنین بخش آرنا از دیگر بخش‌های جنگل سیاه است که می‌توانید با افراد واقعی هم مبارزه کنید و حتی در رنک بازی نیز شرکت کنید که این موضوع حداقل در ابتدای بازی توصیه نمی‌شود. همچنین بخشی نیز برای یافتن آیتم‌ها و سکه نیز وجود دارد. در مجموع با شرکت در این بخش می‌توانید سکه و آیتم‌های ارزشمندی را دریافت کنید و هیروهای خود را ارتقا دهید. علاوه‌بر این، در بخش Ranhorn شما می‌توانید آیتم‌های مورد نیاز خود را خریداری کنید یا حتی کارت‌های اضافه خود را بفروشید یا حتی کارت‌های جدیدی را دریافت کنید. همچنین قابلیت ترکیب چند کارت مشابه برای قدرتمند کردن کارت اصلی نیز وجود دارد. علاوه‌بر این موارد، در بخش Guild شما می‌توانید در نقش شکارچی گنج نیز شرکت کنید که در طول این بخش می‌توانید به خوبی صاحب سکه و آیتم‌های با ارزش شوید.

از دست نده:  توضیحات بیشتر یوبی سافت درباره سیستم Clan بازی The Division 2

بررسی بازی موبایل AFK Arena + لینک دانلود و گیم پلی

بازی موبایل AFK Arena تجربه خوبی از بازی‌های کارتی را روی گوشی‌های تلفن همراه آورده است که می‌تواند ساعت‌ها و روزها شما را سرگرم کند. بازی دارای بخش‌های متنوعی مثل بخش داستانی که البته داستان خاصی ندارد و بیشتر حکم مبارزه خیر با شر است، بخش جنگل سیاه و غیره است. همچنین بازی از المان‌های نقش آفرینی و اکشن نیز بهره برده است. در طول بازی بازیکن دارای کارت‌ها و قهرمان‌هایی است که باید آن‌ها ارتقا دهد یا کارت‌های بهتری را دریافت کند. ارتقای یک قهرمان یا مبارزه در هر مرحله نیازمند استراتژی مناسب است. بااین‌حال، سادگی بازی باعث شده که هر گروه حتی افراد تازه کار که به‌تازگی با سبک بازی‌های کارتی آشنا شده‌اند، را به‌راحتی به خود جذب کند. بازی دارای گرافیک هنری جذاب، موسیقی و صداگذاری خوب نیز است، اما ممکن است در دراز مدت برای شما تکراری و خسته کننده شود. گفتنی است بازی موبایل AFK Arena روی سیستم‌عامل IOS بررسی شده است. منبع: زومجی/

امتیاز دهید

Blue Moon Game

میانگین امتیاز بازی
۰.۹
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ‌ترین بحث‌ها

تازه های بازی

جدیدترین مطالب فیلم و سریال

ترسناک‌ترین‌ها